Ekstraliga III runda

01.01.2014 Ekstraliga Faza II – Runda III09.11.2014

Kolejnej, trzeciej z rzędu porażki doznali obrońcy tytułu, tym razem ulegli Ogniwu Sopot 23:25, losy meczu ważyły się do ostatniej minuty, gdyby Lechia wykorzystała karnego to ona zeszła by z boiska w roli zwycięzcy.
W grupie spadkowej również wygrywali gospodarze, w Poznaniu Posnania rozgromiła rezerwowy skład sochaczewskiego Orkana 96:0, zaś w Siedlcach Pogoń męczyła się z Juvenią zwyciężając ostatecznie 27:10, ale bez bonusowego punktu.
Rundę zakończyło niedzielne zwycięstwo Arki Gdynia nad Budowlanymi Łódź SA, Buldogi wygrały dzieki znakomitej dyspozycji Dawida Banaszka, który zdobył wszystkie punkty dla gości. Wygrana pozwoliła powrócić Arce na pozycję lidera tabeli Ekstraligi.

08.11.2014, sobota

Grupa mistrzowska

MKS Ogniwo Sopot – RC Lechia Gdańsk 25:23 (10:10) /Dariusz Reks, Andrzej Pantoł, Grzegorz Michalik/
Punkty Ogniwo: Piotr Zeszutek 10 (2P), Łukasz Szablewski 10 (2pd, 2K), Mateusz Mrowca 5 (P).
Punkty Lechia: Rafał Janeczko 13 (2pd, 3K), Grzegorz Buczek 5 (P), Marek Płonka 5 (P).
Czerwona kartka: Michał Plich (Lechia).
Żółte kartki: Marek Przychocki (Ogniwo), Dariusz Wantoch-Rekowski (Lechia).

Grupa spadkowa

MKS Pogoń Siedlce – RzKS Juvenia Kraków 27:5 (10:0) /Hubert Bedyński, Kacper Michałkiewicz, Mirosław Janeczko, obserwator – Wiesław Piotrowicz/
Punkty Pogoń: Wojciech Piotrowicz 12 (3pd, 2K), Mateusz Lament 10 (2P) Dawid Dybowski 5 (P).
Punkty Juvenia: Jakub Jasiński 5 (P).
Żółte kartki: Piotr Psuj (Pogoń), Kamil Trzos (Juvenia).

KS Posnania Poznań – RC Orkan Sochaczew 96:0 (49:0) /Łukasz Jasiński, Tomasz Jarowicz, Grzegorz Szostek/
Punkty Posnania: Daniel Gdula 31 (P, 13pd), Sebastian Gruszczyński 15 (3P), Robert Bosiacki 10 (2P), Michał Wrona 10 (2P), Mateusz Jafra 5 (P), Maciej Brodzik 5 (P), Dominik Zdun 5 (P), Oskar Soczewica 5 (P), Bartosz Kubalewski 5 (P), Jakub Frąszczak 5 (P).

09.11.2014, niedziela

Grupa mistrzowska

Budowlani Łódź S.A. – RC Arka Gdynia 13:15 (5:9) /Kacper Michałkiewicz, Wiesław Piotrowicz, Grzegorz Michalik/
Punkty Budowlani: Toma Mchedlidze 5 (P), Tomasz Kozakiewicz 5 (P), Patryk Reksulak 3 (K).
Punkty Arka: Dawid Banaszek 5 (4K, D).
Żółta kartka: Radosław Rakowski (Arka).

I liga – runda VI (pierwsza rewanżowa) – 08.11.2014

Alfa Bydgoszcz v RKS Skra Warszawa 14:61 (7:26) /Stablewice k/Unisławia; Dariusz Marciniak, Mirosław Szczepański)
Punkty Alfa: Łukasz Wojciechowski 5 (P), Marcin Dankowski 5 (P), Paweł Pińczewski 4 (2pd).
Punkty Skra: Łukasz Ślusarczyk 31 (3P, 8pd), Kamil Matysiak 15 (3P), Łukasz Król 5 (P), Łukasz Nowosz 5 (P), Artur Hoppe 5 (P).
Żółta kartka: Łukasz Jóźwiak (Alfa).
RC Legia Warszawa v KS Budowlani Lublin (przełożony na wiosnę)
KS Budowlani Łódź v Frogs Warszawa (przełożony na wiosnę)

Frogs Warszawa v KS Budowlani Łódź 32:14 (10:7) /zaległy mecz z Rundy I; Maciej Sienkiewicz, Aneta Bejm/
Punkty Frogs: Bartolomeusz Cholewiński 10 (2P), Mikołaj Kacz 7 (2pd, K), Simon Harris 5 (P), Patrick Thomson 5 (P), Hugo Remond 5 (P).
Punkty Budowlani: Maciej Kociński 5 (P), Krystian Pogorzelski 5 (P), Krzysztof Zając 4 (2pd).
Czerwona kartka: Dawid Radwański (w wyniku dwóch żółtych).
Żółte kartki: Shane Baker, Andrzej Suliga, Marc Torres (wszyscy Frogs), Dawid Radwański (Budowlani, dwukrotnie).

II liga – runda VI (pierwsza rewanżowa) – 09.11.2014

Chaos Poznań v RC Czarni Pruszcz Gdański 15:36 (3:17) /Hubert Bedyński/
Punkty Chaos: Bartosz Włodarek 5 (pd, K), Oskar Górski 5 (P), Bartłomiej Karliński 5 (P).
Punkty Czarni: Patryk Kościelniak 11 (P, 3pd), Dariusz Lechmyc 10 (2P), Rafał Bałachowski 10 (2P), Mariusz Kostrzewiński 5 (P).

www.pzrugby.pl