Ekstraliga – Kolejka VII

Budowlani Łódź - Lechia Gdańsk w finale

Rozgrywki Ekstraligi wchodzą w decydującą fazę, zostały 2 kolejki spotkań. W sytuacji niespodziewanego walkoweru dla Lechii Gdańsk (prawdopodobnie tak się stanie za brak karetki na meczu), do pierwszej czwórki pewny awans maja Ogniwo, Budowlani SA i Pogoń o 4 miejsce powalczą: Skra Warszawa, Budowlani Lublin i Orkan Sochaczew. Największe szanse ma Orkan, który zagra z Lechią i Budowlanymi Łódź KS i dwa prawdopodobne zwycięstwa w tym jedno z bonusem oraz Skra, której wystarczy jedno zwycięstwo w meczach z Ogniwem lub Pogonią

KS Budowlani Lublin v MKS Ogniwo Sopot 5:21 (0:10)
/Dariusz Reks, Janusz Wilk/
Punkty Budowlani: Robizon Kelberashvili 5 (P).
Punkty Ogniwo: Wojciech Piotrowicz 11 (pd, 3K), Marek Przychocki 5 (P), Mateusz Plichta 5 (P).
Żółte karki: Levani Chikovani (Budowlani), Grzegorz Szczepański, Dymytro Mokretsov (obaj Ogniwo).

OKS Skra Warszawa v Master Pharm Budowlani SA Łódź 27:45 (12:27) /Andrzej Kamiński-Bator, Mateusz Ingarden/
Punkty Skra: Violeti Kolo 12 (P, 2pd, K), Paweł Stempel 5 (P), Kamil Matysiak 5 (P), Cyprian Majcher 5 (P).
Punkty Budowlani: Paul Walters 20 (4pd, 4K), Toma Mchedlidze 10 (2P), Wilhelmus Staphorst 5 (P), Tomasz Kozakiewicz 5 (P), Mateusz Matyjak 5 (P),
Żółte karki: Cyprian Majcher (Skra), Hugon Noszczyk (Budowlani).

RzKS Juvenia Kraków v RC Arka Gdynia 30:24 (20:17)
/Tomasz Malesa, Michał Czerwiowski/
Punkty Juvenia: Jesus Cañizalez 10 (2P), Grzegorz Gołębiowski 10 (2pd, 2K), Dominik Bryński 5 (P), Bartłomiej Janeczko 5 (P).
Punkty Arka: Szymon Sirocki 19 (P, pd, 4K), Maciej Machnio 5 (P).
Żółte karki: Krzysztof Gola, Leonardo Narvaez (obaj Juvenia), Piotr Bojke (Arka).

RC Orkan Sochaczew v MKS Pogoń Awenta Siedlce 19:39 (0:24)

/Dominik Jastrzebski, Michał Czerwiowski, Dariusz Reks/
/Mecz rozegrano w Chodakowie, na stadionie Bzury/
Punkty Orkan: George Joglidze 9 (P, 2pd), Bartłomiej Sadowski 5 (P), Mateusz Pawłowski 5 (P).
Punkty Pogoń: Mateusz Adamski 19 (P, 4pd, 2K), Sebastian Mróz 5 (P), Peet Vorster 5 (P), Tomasz Biernacki 5 (P), Paweł Antoszczuk 5 (P).
Żółta kartka: Anton Shashero (Pogoń).

https://www.facebook.com/rc.orkansochaczew/videos/2301494120124756/

RC Lechia Gdańsk v KS Budowlani Łódź
/Hubert Bedyński, Dumiak- Ukraina)
/Mecz miał być rozegrany w Pruszczu Gdańskim, na stadionie Centrum Kultury i Sportu, nie odbył się z powodu braku zabezpieczenia medycznego/

Do rozegrania pozostały 2 kolejki spotkań i mecze finałowe

VIII kolejka – 18/19.05.2019
KS Budowlani Łódź v RC Arka Gdynia
Budowlani Łódź SA v RzKS Juvenia Kraków
MKS Ogniwo Sopot v OKS Skra Warszawa
MKS Pogoń Siedlce v KS Budowlani Lublin
RC Lechia Gdańsk v RC Orkan Sochaczew
IX kolejka – 01/02.06.2019
RC Orkan Sochaczew  v KS Budowlani Łódź
KS Budowlani Lublin  v RC Lechia Gdańsk
OKS Skra Warszawa v MKS Pogoń Siedlce
RzKS Juvenia Kraków v MKS Ogniwo Sopot
RC Arka Gdynia v Budowlani Łódź SA
15.06.2019
Finał : mecz o III miejsce
16.06.2019
Finał : mecz o I miejsce
źródło – www.pzrugby.pl
1 Ogniwo Sopot 7 7 0 0 32 261-64 4
2 Budowlani SA Łódź 7 6 0 1 29 268-98 5
3 Pogoń Siedlce 7 5 0 2 26 236-98 6
4 Skra Warszawa 7 4 0 3 22 206-165 6
5 Budowlani Lublin 7 4 0 3 18 183-152 2
6 Orkan Sochaczew 7 3 0 4 15 189-158 3
7 Lechia Gdańsk 6 2 1 3 12 140-157 2
8 Juvenia Kraków 7 2 1 4 12 113-234 2
9 KS Budowlani Łódź 6 0 0 6 2 36-208 2
10 Arka Gdynia 7 0 0 7 1 75-373 1