Eliminacje kadetów i juniorów

Zakończone zostały regionalne eliminacje Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i Mistrzostw Polski Juniorów.
Lepiej niż w latach poprzednich wyglądały one w strefie południowo-zachodniej, nieźle w grupie centralno-wschodniej, zdecydowanie poniżej oczekiwań w dominującej do niedawna w rywalizacji młodzieżowej grupie pomorskiej, która pomimo oficjalnego zakończenia eliminacji nie rozegrała rundy rewanżowej zarówno w kadetach jak i w juniorach. Jaka będzie decyzja Zarzadu PZR co do dalszegu udziału tych drużyn, które nie dokończyły eliminacji zwłaszcza w świetle niedawno wprowadzonych restrykcyjnych przepisów co do obowiązku posiadania grup młodzieżowych
przez kluby ekstra i pierwszoligowe jak i w stosunku do ekip, które rozegrały eliminacje w pełni.

Wyniki – kadeci (U17):

Grupa południowo-zachodnia – wiosna 2012:
31.03.2012: Sparta Jarocin – Posnania Poznań 0-53 (0:29), sędziował: J. Szczepański
21.04.2012: Budowlani Łódź – Sparta Jarocin 83-0 (47:0), sędziował M. Ociepa
21.02.2012: BBRC Łódź – Gorce Raba Niżna 0-58 (0:22), sędziował K. Justyński
22.04.2012: Budowlani Łódź – Juvenia Kraków 97-0 (45:0), sędziował M. Ociepa
25.04.2012: Juvenia Kraków – Budowlani Łódź 7-41 (0:24), sędziował J. Wilk
28.04.2012: BBRC Łódź – Budowlani Łódź 3-45 (0:27), sędziował K. Justyński
02.05.2012: Budowlani Łódź – Gorce Raba Niżna 48-14 (41:0), sędziował M. Ociepa
09.05.2012: Budowlani Łódź – Posnania Poznań 65-3 (22:3), sędziował K. Szulc
19.05.2012: Posnania Poznań – BBRC Łódź 26-10 (19:5), sędziował H. Bedyński
26.05.2012: Posnania Poznań – Juvenia Kraków 47-22 (21:15), sędziował H. Bedyński
26.05.2012: Sparta Jarocin – Gorce Raba Niżna 7-31 (0:19), sędziował J. Szczepański
27.05.2012: Posnania Poznań- Gorce Raba Niżna 17:7 (5:0), sędziował J. Szczepański
27.05.2012: Sparta Jarocin- Juvenia Kraków 33-43 (21:17), sędziował H. Bedyński
30.05.2012: Gorce Raba Niżna – Juvenia Kraków 20-33 (13:5), sędziował J. Wilk
31.05.2012: Sparta Jarocin – BBRC Łódź 31-24 (19:14), sędziował H. Bedyński
03.06.2012: Juvenia Kraków- BBRC Łódź
03.06.2012 Gorce Raba Niżna- Budowlani Łódź (zaległy z jesieni)
Końcowa kolejność (niezależna od wyników ostatnich spotkań): 1.Budowlani Łódź 2.Posnania Poznań 3.Gorce Raba Niżna 4.Juvenia Kraków 5.Sparta Jarocin 6.BBRC Łódź.

Grupa centralno-wschodnia – wiosna 2012:
23.04.2012 (mecz z rundy jesiennej): Pogoń Siedlce – Budowlani Lublin 33-3 (16:3)
10.05.2012: Skra Warszawa – Budowlani Lublin 10-24 (5:19)
10.05.2012: Pogoń Siedlce – Orkan Sochaczew 22-14 (14:0)
25.05.2012: Skra Warszawa – Pogoń Siedlce 19-15 (12:3)
28.05.2012: Orkan Sochaczew – Budowlani Lublin 56-13 (28:3)
03.06.2012: Budowlani Lublin – Pogoń Siedlce
05.06.2012: Orkan Sochaczew – Skra Warszawa
Tabela (zwycięzcy nie zmienią pozostałe do rozegrania mecze): 1.Budowlani Lublin 5 13 117:81; 2.Skra Warszawa 5 11 83:101; 3.Orkan Sochaczew 5 9 125:90; 4.Pogoń Siedlce 5 7 70:124.

Grupa pomorska:
25.03.2012: Ogniwo Sopot – Lechia Gdańsk 0-19 (0:7), sędzia: Mirosław Szczepański
21.05.2012: Arka Gdynia – Ogniwo Sopot 35-10 (20:5), sędzia: Mateusz Dąbrowski
26.05.2012: Lechia Gdańsk – Arka Gdyna 22-7 (17:7), sędzia: Mirosław Szczepański
Końcowa kolejność: 1.Lechia Gdańsk 2.Arka Gdynia 3.Ogniwo Sopot

Wyniki – juniorzy (U19):

Grupa południowo-zachodnia – wiosna 2012:
27.05.2012: Posnania Poznań – Gorce Raba Niżna 42-8 (22:3), sędziował M. Adamski
20.05.2012: Budowlani Łódź – Gorce Raba Niżna 32:33 (20:14), sędziował K. Szulc
30.05.2012: Budowlani Łódź – Posnania Poznań 16:36 (10:7), sędziował K. Szulc
Końcowa kolejność: 1.Posnania Poznań 2.Budowlani Łódź 3.Gorce Raba Niżna

Grupa centralno-wschodnia – wiosna 2012:
18.04.2012: Orkan Sochaczew – Budowlani Lublin 53-7 (22:0)
01.05.2012: AZS AWF Warszawa – Orkan Sochaczew 7-59 (7:26)
10.05.2012: Pogoń Siedlce – Orkan Sochaczew 29-41 (24:19)
18.05.2012: Pogoń Siedlce – AZS AWF Warszawa 81-7 (36:0)
26.05.2012: AZS AWF Warszawa – Budowlani Lublin 0-24 (0:12)
31.05.2012: Budowlani Lublin – Pogoń Siedlce 44-0 (15:0)
Tabela:1.Orkan Sochaczew 6 18 256-63; 2.Budowlani Lublin 6 14 154-75; 3.Pogoń Siedlce 6 10 189:125; 4.AZS AWF Warszawa 6 6 17-329

Grupa pomorska:
30.05.2012: Ogniwo Sopot – Lechia Gdańsk 10-6 (5:3), sędzia: Mirosław Szczepański
05.06.2012: zaplanowany mecz rewanżowy

www.rugby.info.pl