Finał, Budowlani Łódź – Orkan Sochaczew

Finały 22.08.2012
10.00 – o 5 miejsce Pogoń Siedlce – Budowlani Lublin 5:23
11.15 – o 3 miejsce Lechia Gdańsk – Gorce Raba Niżna 3:0
12.30 – o 1 miejsce Budowlani Łódź – Orkan Sochaczew 43:0
14.00 – Oficjalne zakończenie OOM

W zmienionej formule bo w składzie tylko 6-cio zespołowym 17-go sierpnia 2012, rozpocznie sie w Kasińce Małej(stadion LKS Zenit) turniej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i zarazem Mistrzostwa Polski kadetów w rugby XV osobowwym.

Dzień 1, 18.07.2012
Orkan Sochaczew – Gorce Raba Niżna 7:7 (7:0)
Orkan Sochaczew: Jachowicz Adrian – 5, Kępa Michał – 2.
Gorce Raba Niżna: Lach Michał – 5, Haras Bartłomiej – 2.
Żółta kartka: Pamięta Daniel (Orkan Sochaczew)
Budowlani Łódź – Lechia Gdańsk 15:3 (15:0)
Budowlani Łódź: Reksulak Patryk – 15.
Lechia Gdańsk: Bracik Kewin – 3.
Budowlani Lublin – Pogoń Siedlce 21:3 (7:3)
Budowlani Lublin: Okapa Szymon – 6, Kisiak Michał – 5, Wiśniewski Piotr – 5, Szczepański Grzegorz – 5.
Pogoń Siedlce: Rajewski Przemysław – 3.

Dzień 2 , 19.07.2012
Budowlani Lublin – Orkan Sochaczew 13:13 (3:3)
Budowlani: Szymon Okapa 8, Jędrzej Nowicki 5.
Orkan: Michał Kępa 8, Daniel Pamięta 5.
Lechia Gdańsk – Pogoń Siedlce 39:0
Lechia Gdańsk: Bracik Kewin – 19, Dabkiewicz Radosław – 10, Gniech Norbert – 5, Mrozewski Szymon – 5.
Budowlani Łódź – Raba Gorce Niżna 15:0
Budowlani Łódź: Reksulak Patryk – 10, Kujawa Łukasz – 5.

Dzień 3, 20.07.2012
Budowlani Lublin – Gorce Raba Niżna 5:8 (0:3)
Budowlani Lublin: Szczepański Grzegorz – 5.
Gorce Raba Niżna: Michalak Jarosław – 5, Haras Bartłomiej – 3.
Budowlani Łódź – Pogoń Siedlce 45:0 (31:0)
Budowlani Łódź: Plich Dominik – 10, Radwański Dawid – 10, Kujawa Łukasz – 5, Urbaniak
Marcin – 5, Jarosz Damian – 5, Korszunow Adrian – 5, Pogorzelski Krystian – 5.
Orkan Sochaczew – Lechia Gdańsk 23:20 (8:10)
Orkan Sochaczew: Kępa Michał – 13, Popiołek Mateusz – 5, Piłowski Krzysztof – 5.
Lechia Gdańsk: Bracik Kewin – 8, Paruszewski Kacper – 7, Pieńkowski Paweł – 5.
Żółta kartka: Popiołek Mateusz (Orkan Sochaczew), Majocha Bartosz (Lechia Gdańsk).

TABELA GRUPY A
1. Orkan Sochaczew – 7 pkt. (43:40)
2. Gorce Raba Niżna – 6 pkt. (15:27)
3. Budowlani Lublin – 6 pkt. (39:24)

TABELA GRUPY B
1. Budowlani Łódź – 9 pkt. (75:3)
2. Lechia Gdańsk – 5 pkt. (62:38)
3. Pogoń Siedlce – 3 pkt. (3:105)

W związku z 5 dniowym czasem trwania turnieju został odpowiednio zmodyfikowany system rozgrywek, w grupie każdy z kazdym plus dla drużyn pauzujących ustanowiono tzw mecze pomostowe w dni wolne pomiędzy grupami. System ten ułatwi klasyfikacje a przypadkowa przegrana nie będzie eliminowała z walki o najwyższe miejsca. Głównym faworytem turnieju są tegoroczni Mistrzowie Polski w rugby 7 Budowlani Łódź ale jak pokazały poprzednie lata do gry o „mistrza” na pewno włączą się obrońca tytułu z zeszłego roku Budowlani Lublin, vice Mistrz Polski rugby 7 Orkan Sochaczew a „czarnym koniem” imprezy może być młodzieżowa rewelacja ostatnich sezonów drużyna gospodarzy Gorce Raba Niżna…