Finał Pucharu Świata w Rugby – obawy Jonaha Lomu.

Legenda światowego rugby Jonah Lomu obawia się, że australijscy zawodnicy David Pocock i Michael Hooper zapewnią drużynie Australii przewagę w nadchodzącym meczu finałowym z Nową Zelandią.

Lomu uważa, że kluczowe dla zwycięstwa Nowej Zelandii będzie zneutralizowanie australijskich specjalistów od gry w przegrupowaniach Davida Pococka i Michaela Hoopera. Obydwaj zawodnicy mogą być największym utrapieniem dla Nowozelandczyków, zwłaszcza że Australia jest jedyną drużyną, która w tym roku wygrała z Nową Zelandią. David Pocock, jeśli chodzi o odzyskiwanie piłki w przegrupowaniach, z wynikiem czternaście, przewodzi w statystyce, podczas gdy Kieran Read uzyskał wynik osiem, a Richie McCaw sześć. Zatrzymanie Pococka i Hooper będzie miało duże znaczenie dla wyniku końcowego.

Nowa Zelandia może być również pierwszą drużyną, która obroni tytuł w Pucharze Świata w Rugby, a jeśli wygra, będzie to pierwsze zwycięstwo All Blacks w finale poza obszarem Nowej Zelandii. W dotychczas rozegranych sześciu finałach, drużyna która prowadziła do przerwy zwyciężała w całym spotkaniu.

Spotkanie finałowe – w sobotę 31 października o godzinie 17, transmisja Polsat Sport News.

Na podstawie bbc.com

Muszak