Finały ligi – zaproszenie

Finał I ligi
Blachy Pruszyński Budowlani Łódź – R.C. Arka Gdynia (16.06., godz. 14.00; sędzia: Alain Moretto (Francja), delegat PZR – Henryk Kuczko)
Mecz o 3 miejsce w I lidze
Folc AZS AWF Warszawa – R.C. Lechia Gdańsk (16.06., godz. 13.00, delegat PZR – Bogdan Pietrak)
Finał II ligi
Pogoń Siedlce – WMPD Rugby Olsztyn (16.06., godz .13.00)
Sędziowie zostaną wyznaczeni w piątek…

Przed nami najważniejszy mecz sezonu. W sobotę o godz. 14.00 na boisku przy ulicy Górniczej w Łodzi o mistrzowski tytuł zagrają miejscowi – Blachy Pruszyński Budowlani Łódź i Arka Gdynia. Relację na żywo z tego spotkania przeprowadzi Polsat Sport (początek o godz. 13.40), a emocji i kibiców z pewnością nie zabraknie tym bardziej, że ich zorganizowana grupa ma dotrzeć także z Trójmiasta. W obu zespołach pełna mobilizacja, choć ciągle nie jest pewny udział w finale zmagającego się z kontuzją barku Krzysztofa Hotowskiego i dwóch młodych graczy drugiej linii mlyna Budowlanych Kacpra Ławskiego i Piotra Karpińskiego. Mecz poprowadzi już tradycyjnie arbiter z Francji, którym w tym roku będzie Alain Moretto prowadzący zawody w Pro D2, a dodatkowo jego postawa oceniana będzie przez jeden z największych autorytetów w tej dziedzinie, pracującego dla IRB i FIRA-AER – Michela Lamoulie, który przy okazji pobytu w Polsce poprowadzi też szkolenia dla polskich arbitrów. Nietety pomimo sugestii Związku dotyczących znalezienia innego terminu (piątkowy wieczór lub niedziela) także pojedynek o brąz zostanie rozegrany w sobotę. Uczestniczące w nim zespoły Folc AZS AWF Warszawa i Lechii Gdańsk zdecydowały o jego rozegraniu na boisku przy Marymonckiej o godz. 13.00.
Po tym jak KR Mosina nie dotarła na półfinalowy mecz do Olsztyna wiadomo, że o awansie do pierwszej ligi zdecyduje dwumecz pomiędzy Pogonią Siedlce i WMPD Rugby Olsztyn. Gospodarzem pierwszego spotkania będą Siedlczanie, a niestety zostanie on rozegrany także w dniu finału I ligi w Łodzi, tzn. w najbliższą sobotę. Nowego pierwszoligowca (zastąpi w tym gronie Budowlanych Lublin) poznamy jednak dopiero w przyszłym tygodniu, kiedy to dojdzie do rewanżu w Olsztynie.

www.pzrugby.pl