Folc AZS Warszawa Mistrzem jesieni ! ! !

Folc demolując lokalnego rywala pieczętuje „Mistrza jesieni”…..
Maciej Brażuk zdobywając przyłożenie w ostatniej minucie w meczu Arka – Budowlani Łódź sprawcą niespodzianki kolejki….

Folc AZS Warszawa – Orkan Sochaczew 81-0 (24:0)
(Grzegorz Szostek)
Punkty dla Folc AZS: Krzysztof Betko – 16, Maciej MIśkiewicz i Daniel Niemczak po 10, Mariusz Liedel, Jarosław Domański, Jarosław Jędral, Michał Kwiatkowski, Łukasz Miśkiewicz, Adam Pałyska, Grzegorz Osiadacz, Jacek Grygułło, Jarosław Zagozda po 5
Żółta kartka: Marek Pietrak (Orkan)

AZS wyszedł na boisko przypieczętować tytuł ” Mistrza jesieńi”, tak tez się stało. W pierwszej odsłonie gospodarze zdobywają 4 przyłozenia, jednak nie jest to mecz do jednej bramki, przyjezdni walczą z całych sił o honorowe przyłożenie.Druga odsłona to totalna klapa i bezradność w wykonaniu Orkana, praktycznie każda ofensywna akcja Folca kończy sie przyłożeniem. Gdybe nie zbyt indywidualna gra Akademików wynik oscylował by w granicach 100 – 110 do 0.
Folc pokazał świetne przygotowanie fizyczne jego największym atutem była gra kontynuacyjna i maulowa oraz perfekcyjny schemat gry.
Orkan jesli nie powróca rekonwalescenci i zawieszeni może mieć duże problemy z utrzymaniem się w lidze.

Arka Gdynia – Blachy Pruszyński Budowlani Łódź 0-5 (0:0)
(Wiesław Piotrowicz)
Punkty dla Budowlanych: Maciej Brażuk – 5
Żółte kartki: Jacek Wojaczek, Siergiej Garkawyj (obaj Arka)
Mecz walki w strugach deszczu, Budowlani mogli ten mecz rozstrzygnąć na swją korzyść wcześniej gdyby Tomasz Grodecki celniej wykonywał karne. Zwycięskie punkty w ostatniej minucie po młynie w okolicach pola punktowego Arki zdobywa kapitan Reprezentacji Maciej Brażuk.

Pogoń Siedlce – Posnania Poznań 0-51 (0:13)
(Michał Jaczek)
Punkty dla Posnanii: Jurij Buhało – 26 (T, 6C, 2 PG, DG), Paweł Najdek – 10 (2T), Jakub Kordys – 5 (T), Łukasz Kujawski – 5 (T), Sergiej Suchich – 5 (T).

Zdziesiątkowana drużyna gospodarzy „postawiła się” Posnanii tylko do przerwy, później grali tylko goście pod wodzą „Generała” Buchailo.

Ogniwo Sopot – Lechia Gdańsk 20-15 (3:3)
(Grzegorz Michalik)
Punkty dla Ogniwa: Grzegorz Kurdelski – 10, Marcin Baraniak i Marcin Malochwy po 5
Punkty dla Lechii: Rafał Kwiatkowski, Dariusz Marciniak i Adam Latopolski po 5

Faworyzowanej Lechii źle wiedzie się w derbach. Tym razem wykorzystało ten fakt Ogniwo, przygotowując świetna taktykę i skład na mecz z odwiecznym rywalem. Dobrze zagrała cała ekipa a rejwodzili tradycyjnie już Grzegorz Kacała i Sylwester Hodura. Goście w tym meczu wyjątkowo słabo zagrali w stałych fragmentach gry, które zawsze były ich atutem. Mecz był bardzo zacięty, jednak zwycięstwo powracającego do formy Ogniwa zasłużone.

Juvenia Kraków – Budowlani Lublin 23-19 (7:14)
(Mirosław Żórawski)
Punkty dla Juvenii: Jaroslaw Tomcik – 13, Grzegorz Flak i Rafał Budka po 5
Punkty dla Budowlanych: Rafał Janeczko – 9, Stanisław Więciorek i Kamil Walaszek po 5
Żółte kartki: Tomasz Nowak, Dariusz Smoleń, Jacek Bielawski, Grzegorz Flak (wszyscy Juvenia), Piotr Marcinkowski (Budowlani)