FOLC AZS Warszawa – OGNIWO Sopot 31: 7 ( 7:7)

Pomimo wysokiego wyniku końcowego mecz był bradzo wyrównany a do 50 minuty był remis…

OGNIWO: Rycewicz, D. Plich (Zeszutek), Kasperek (60 Jagielski) – Krużycki, Graban – Rogowski 2, Lademan 5 (60 Koper), Podolski – Czaja (55 Kurdelski) – Szablewski I (60 Urban) – Słowik, Szablewski II (65 Żaczek), Malochwy, Pogorzelski – Schulte-Noelle.
Trener: Jerzy Jumas

FOLC: Domański, Zawadka, Liedel, Bartoszewicz, Kwiatkowski, Pazio, Miśkiewicz Ł, Jędral T, Caburgan, Pałyska 9, Grygułło 2, Gołąb 5, Nowosz, Zagozda, Łukaszewicz 10.

oraz: Kisiel, Cal, Niemczak, Wartałowicz, Nowakowski, Kvernadze 5, Miśkiewicz M.
Trener – Krzysztof Folc
sędziował – Wiesław Piotrowicz

Fatalny początek w wykonaniu drużyny Folca, formacja młyna dała zdominować się przeciwnikowi i od 5 min prowadzili goście – 0:7. Niekorzystny układ przerywa w 12 minucie po bardzo ładnej akcji całego ataku – Adam Pałyska przykładając „jajo” między słupami Ogniwa, po udanym podwyższeniu tego samego zawodnika – remis po 7. W pierwszej połowie akademikom z Bielan jeszcze kilkakrotnie zabrakło szczęścia i ostatniego podania do zdobycia punktów, rezultat remisowy utrzymał się, więc aż do przerwy. W drugiej części gry trener Krzysztof Folc dokonał trzech bardzo dobrych zmian, na boisku pojawili się: Michał Kisiel, Daniel Niemczak oraz szczególnie Maciej Miśkiewicz, który, wprowadzili wiele ożywienia do gry. Gospodarze dosyć szybko zdobywają dwa przyłożenia – odskakując na 19:7 i praktycznie przechylając szalę zwycięstwa na swoją stronę. Trzeba jednak przyznać, że goście zagrali bardzo dobrze, co zmusiło vice – mistrzów Polski do gry na pełnych obrotach do końca meczu. W końcówce na boisku pojawili się gracze nowego pokolenia w AZS AWF Warszawa – Mistrzowie polski Juniorów 2006′ – Jan Cal, Piotr Nowakowski oraz Łukasz Wartałaowicz. W następny weekend drużynę Krzysztofa Folca czeka bardzo ciężki wyjazd do Krakowa, na szczęście zagrają już rekonwalescenci – Merab Gabunia i Patryk Szwarc.