Folc Groźny

Na trzy kolejki przed końcem rozgrywek znamy drużyny, które będą walczyć o medale wśród nich jest Folc AZS AWF Warszawa. Swoje aspiracje i możliwości drużyna akademików pokazała w meczu z wiceliderem Arką Gdynia, wygrywając po dobrej grze.

FOLC: Bartoszewicz, Kisiel, Liedel, Gabunia, Kwiatkowski J, Pazio, Miśkiewicz Ł, Jędral T, Caburgan, Pałyska 8, Szwarc, Łukasiewicz, Nowosz 5, Kvernadze, Miśkiewicz M
oraz: Zawadka, Domański, Jędral, Grygułło, Szeląg.
Trener: Krzysztof Folc
ARKA: Ruszkiewicz, Wojaczek, Bartkowiak, Andrzejczuk , Nowak, Raszpunda, Jeliński, Dąbrowski, Maliszewski, Kriczun 2, Garkawyj, Szwichtenberg, Korbolewski, Motyl, Szostek
oraz: Wosiński 5, Madajewski, Simionkowski, Głuszek, Skindel
Trener: Maciej Stachura
Sędziował: Leszek Kościelniak

Folc pewnie kontrolował przebieg spotkania już w pierwszej części punktując po dynamicznej akcji Patryka Szwarca i Łukasza Nowsza oraz pewnych kopach Adama Pałyski, w 75 minucie prowadząc już 13:0.
Kolejna dobra akcja gospodarzy kończy się karnym 5 metrów przed polem punktowym rugbistów z Trójmiasta, kapitan AZS Aleksander Bartoszewicz zamiast kopać na bramkę i zdobyć pewne 3 punkty, wybiera młyn dyktowany licząc, iż jego ekipa uzyska kolejne przyłożenie. Niestety piłkę odzyskują rugbiści Arki groźnie kontratakując, po chwili wychowanek Orkana Sochaczew w barwach gdynian Tomasz Wosiński zdobywa kontaktowe przyłożenie. Ostatnie minuty to wielka „nerwówka” i frontalny atak przyjezdnych na szczęście dla rugbistów Folca bez dalszych konsekwencji.