Francuski zaciąg na Ekstraklasę

Ostatnie dni „zimowego okienka transferowego” zostały wykorzystane przez Kluby do sięgnięcia po nowych graczy.
Największym zainteresowaniem działaczy cieszyli się zawodnicy nie posiadający co prawda polskiego obywatelstwa, ale mogący zgodnie z przepisami IRB grać w naszej reprezentacji, bowiem wówczas traktowani są w rozgrywkach krajowych jak Polacy, nie zwiększając limitu cudzoziemców.

W ten sposób wiosną być może na krajowych boiskach zobaczymy kilku graczy z drużyny Tomasza Putry: Stanislasa Krzesinkiego, Oliviera Barbier, Yanna Levandovskiego czy Eryka Piorkowskiego.

Ponadto grający we Francji Polacy także mogą włączyć się do krajowej rywalizacji po zakończeniu występów za granicą. Ta sytuacja dotyczy w szczególności: Kamila Bobryka, Krzysztofa Hotowskiego, Dawida Banaszka, Dawida Popławskiego, Michała Krużyckiego czy Mateusza Bartoszka.

Zdecydowanie najaktywniejsi byli zimą działacze gdyńskiej Arki. Na ich nowym stadionie w barwach żółto-niebieskich zobaczymy kadrowiczów: Marcina Wilczuka, Daniela Podolskiego, Rafała Wojcieszaka i Sergo Kvernadze, a ponadto wracającego po przerwie Siergieja Garkawy’ego i nowych graczy zagranicznych: Alistaira Miriori, Bakuri Chubinidze i Bekę Tsiklauri.

Wielu nowych zawodników zobaczą też prawdopodobnie kibice w Gdańsku. W Lechii mogą zagrać rugbyści Brive: Anthony Cros i Anthony Coletta, a także trzech wymienionych wcześniej zawodników kadry.

Stołeczni kibice dopingować będą znanych w Polsce Ukraińców: Vadyma Kolishkina i Maksyma Kravczenkę, w Sochaczewie: Iraklu Gviniliję i także trzech spośród wymienionych kadrowiczów.

W Krakowie być może gwiazdami zostaną: Martin Brice, Giorgi Toradze i Baptiste Lendorny, w Sopocie zobaczymy prawdopodobnie byłego kadrowicza Michała Adamczewskiego, a w Poznaniu obok Mateusza Bartoszka zagra prawdopodobnie Gordon Petterson i reprezentacyjny młodzieżowiec Sebastian Stolarz.

PZRugby