Francuskie Tourne Juniorów

Po twardym meczu z grającą w grupie „A” ME Belgia nieznacznie przegrywamy
11:6…
Pierwsze 10 minut to nieznaczna przewaga Polski, dobra gra ręką, efektem sa karne z dogonych miejsc oraz kilka dobrych akcji. Ten dobry okres wieńczymy jednak tylko 3 punktowa zdobyczą Maxa Jezierskiego z karnego…

Mons 4.02.2009

Belgia-Polska 11:6(11:3; 3:0; 0:3)
grano 3x 25 minut
punkty: Max Jezierski (6).

Skład Polska:
1.Domaradzki Michał/ 45′ Heljasiński Robert
2.Pietrkiewicz Kamil/ 45′ Majcher Aleksander
3.Jędrzejczak Łukasz/ 35′ Wydrzyński kamil
4.Kubiński Przemysław/ 51′ Gorczyca Mariusz
5.Niedzwiedź Kamil/ 51′ Przyborek Szymon
6.Vaissarie Matthieu/ 51′ Łopuski Kzysztof
7.Zeszutek Piotr
8.Muszyński Grzegorz
9.Stelmach Jakub/ 51′ Zaradzki Wiktor
10.Jezierski Max/ 51′ Bicz Wiktor
11.Kozłowski Adam/ 51′ Lipski Karol
12.Szablewski Łukasz/ 51′ Skałecki Piotr
13.Szwarc Sebastian/ 30′ Szrejber Rafał
14.Przychodzki Marek/ 51′ Kulisz Piotr
15.Węzka Michał

Trenerzy
Maciej Misiak
Karol Czyż
Fizjo
Robert Cajzer

W końcówce pierwszej odsłony groźnie atakują Belgowie zdobywają punkty z karnego i przyłożenia.
Druga tercja stoi pod znakim walki w środkowej strefie boiska,jednak to my mamy trzy świetne sytuacje do zdobycia punktów, świetna indywidualną akcję inicjuje Max Jezierski po blisko 40 rajdzie robi przekop, piłka szczęsliwie odbija się jednak dla obrońcy miejscowych który ekspediuje ja w aut po kolejnej dobrej akcji całej ekipy, mądrej sekwencji gry ręką, najlepszy na boisku Grzegorz Muszynski nie podaje 2 na 1, decydując się na indywidualną akcję wykańczającą, zostaje jednak zatrzymany tuż przed polem punktowym. Szanse na przyłożenie mamy jeszcze po widowiskowym wejściu Michała Domaradzkiego jednak, kiedy wydawalo się że uzyskamy przyłożenie jeden z Polskich zawodników nurkuje w przegrupowaniu.
Atak gospodarzy pod koniec 2 tercji przynosi karnego zamienionego przez łącznika ataku Belgów na 3 punkty.W trzeciej tercji na boisko wchodzi kilku rezerwowych graczy, mimo to nadal gra jest wyrównana a po swietnej zespołowej akcji mamy karnego, „nasz Anglik” zamienia go na 3 punkty. Końcówka to walka na 22 metrze Polski twarda obrona biało-czerwonych, wynik nie ulega już zmianie. Nalezy podkreslić doskonałą grę w obronie i w ruckach reprezentacyjnych juniorów, co dało aż 16 odzysków pilki. Również gra ofensywna mogła cieszyć jednak zabrakło postawienia kropki nad „i”.
Reasumując był to bardzo pożyteczny sprawdzian z mocnym przeciwnikiem grającym w grupie A FIRA w składzie z kilkoma „Francuzami” z Akademii rugby, co powinno w zaowocować na kwietniowych Mistrzostwach Europy.