Gorący koniec czerwca na zakończenie sezonu

W najbliższy weekend poznamy zaś tryumfatorów rozgrywek o Puchar Polski i Ekstraligi Rugby 7. Ponadto w Sochaczewie, w trzecim turnieju zagrają najlepsze siódemki kobiece, a w niedzielę walkę o medale Mistrzostw Polski Juniorów w Siedlcach rozpocznie ósemka finalistów.

01.07. – Puchar Polski – Finał
RC Lechia Gdańsk – Blachy Pruszyński Budowlani S.A. Łódź 19-24 (7:11)
Punkty dla Budowlanych: Teimuraz Sokhadze 14, Dariusz Kaniowski 5 (P), Tomasz Kozakiewicz 5 (P);
Punkty dla Lechii: Karol Hedesz 5 (P), Rafał Witoszyński 5 (P), Robert Kwiatkowski 5 (P), Rafał Janeczko 4 (2pd);
Żółta kartka: Henry Brice (Lechia)
Czerwona kartka: Rafał Wojcieszak (Lechia)

Lechia: Witoszyński, Janiec, Kaszuba (78′ Majcher) – Krużycki (47′ Wantoch-Rekowski), Doroszkiewicz (47′ Nowicki) – Hedesz, Hebda, Wojcieszak – Vaissiere (80′ Piszczek) – Popławski (63′ Bukhalo) – Wilczuk, Janeczko, Bryce, Kwiatkowski – Jurkowski
Budowlani: Ignaczak, Szyburski, Gabunia – Karpiński (74′ Kościelski), Gugushvili – Gomulak (74′ Rydzyński), Kotasa (78′ Andrzejczak), Skwarciak – Żórawski – Sokhadze – Kaniowski (53′ Matyjak), Dułka, Łuczak (74′ M.Grabowski), Kozakiewicz – Stępień

30.06. – Finał Ekstraligi Rugby`7 – Gdynia
Zeszutek, Bedyński

30.06.2012 – III Turniej Mistrzostw Polski Kobiet`7 – Sochaczew
Sędzia Główny/Komisarz – Baniewicz, sędziowie turniejowi – Śmielak, Pawlik

30.06.-05.07. – Finał Mistrzostw Polski Juniorów – Siedlce
Sędzia Główny – Piotrowicz, sędziowie turniejowi- Szostek, Pawlik, Janeczko, Michałkiewicz, Szczepański

Oczywiście uwaga kibiców koncentrować się będzie na pojedynku w Gdańsku, który będzie rewanżem za niedzielny finał Ekstraligi w Łodzi.
W niedzielę o godz. 15.00 na płytę Stadionu Miejskiego w Gdańsku przy ul. Traugutta 29 wybiegną zawodnicy miejscowej Lechii i Budowlanych S.A. Łódź by rozstrzygnąć losy Pucharu Polski. Starcie dwóch najlepszych w tym sezonie drużyn z pewnością jest wystarczającą zachętą do odwiedzenia stadionu w Gdańsku i podziękowania zawodnikom obu drużyn za tegoroczne emocje, a dodatkową atrakcją ma być wizyta w gdańskiej strefie kibica i prezentacja zespołów wielotysięcznej publiczności.

Dzień wcześniej w Gdyni poznamy zwycięzcę w Ekstralidze Rugby 7 (początek 12.50, zagrają: Arka Rumia, AZS AWF Gdańsk, Włókniarz Zgierz i RK Unisław) oraz najlepszą drużynę żeńską w III turnieju cyklu wyłaniającego mistrzynie w odmianie 7-osobowej (w dwóch rozegranych wcześniej turniejach wygrywały Ladies Lechia Gdańsk).

www.pzrugby.pl