Site icon rugby.info.pl

Gra kontrolna, Budowlani Łódź – RC Orkan Sochaczew

BUDOWLANI S.A. Łódź – RC Orkan Sochaczew 60:10 (25:0, 50:10, 60:10)

BUDOWLANI S.A. Łódź :Królikowski (61`Kubus), Szyburski (31`Ignaczak), Grabski, Gugushvili (70`Kotasa Paweł), Gabunia, Skwarciak (31`Mirosz Marek),Grabowski Władek, Mirosz Michał (45`Skwarciak, 61`Szyburski), Żórawski (31`Abashidze), Sokhadze (61`Grodecki), Matyjak (22`Kotasa Paweł, 45`Grabowski Marek, 61`Rydzyński), Stępień (61`Grabowski Marek, 70`Sobczak), Kaniowski (31`Żórawski, 61`Kaniowski), Sobczak (31`Kozakiewicz, 61`Wilczyński), Grodecki (31`Czarniak,61`Kozakiewicz).
RC ORKAN Sochaczew : Kościelewski, Dobrowolski, Zatorski, Brazuk, Bryszewski, Malesa, Kowalewski, Kamiński, Ojdowski, Konrad Pietrzyk, Pawelec, Piotr Pietrzyk, Rakowski, Stencel Gasik.
Na zmiany wchodzili:Wawrzyńczak, Pawłowski, Plichta, Gołaszewski, Pisarek, Niemyjski, Krześniak Marcin, Krześniak Wojciech, Wiktorowski, Wróbel.

Przebieg gry:
1` Mirosz Michał 5:0
5` Stępień 10:0
17` Matyjak 15:0
25` Grabowski Władek 20:0
28` Grabski 25:0
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
35` Żórawski 30:0
37` Orkan (Krześniak Marcin) 30:5
39` Żórawski 35:5
43` Żórawski 40:5
52` Gabunia 50:5
54` Orkan (Kowalewski Emil) 45:10
60` Mirosz Marek 50:10
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
77` Kozakiewicz 55:10
87` Ignaczak 60:10

Zgodnie z planem przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2011/2012 Budowlani S.A. rozegrali w pierwszą sobotę marca mecz towarzyski z zaprzyjaźnionym zespołem RC Orkan Sochaczew. Poza niedysponowanymi: Łuczak, Karpiński, Pepliński, Fortuna, Dułka, Andrzejczak, Sachrajda, Kościelski w sparingu wystąpiło łącznie 25 zawodników (w tym 3 juniorów).
Po zimowej przerwie zawodnicy wykazali dużą ochotę do gry, jednak popełnili sporą ilość prostych błędów technicznych. Największe zastrzeżenia można było mieć jednak do postawy w obronie, w której zanotowano zbyt wiele przegranych pojedynków 1×1, co na szczęście skończyło się stratą tylko dwóch przyłożeń. Zadowalająca była postawa zespołu w stałych fragmentach gry oraz dobra organizacja w grze otwartej i szybkiej grze po przegrupowaniach.
Do wyróżniających się zawodników należał zdobywca trzech przyłożeń łącznik młyna Łukasz Żórawski i debiutujący na pozycji młynarza wychowanek Włókniarza Zgierz Adrian Ignaczak. Widoczni na boisku byli też kadrowicze: Tomasz Stępień i Merab Gabunia. Solidną postawę wykazał w meczu wracający po przerwie do zespołu Marek Mirosz, a pierwszy występ zanotował w barwach Budowlanych brat Władka – Marek Grabowski. Dobrze zaprezentowali się też trenerzy współpracujący: Przemysław Szyburski na boisku, a Krzysztof Szulc w roli sędziego meczu. Większość zawodników grało na przyzwoitym poziomie, jednak kilku wyraźnie poniżej oczekiwanego poziomu. Połowa z nich zagrała na dwóch pozycjach, potwierdzając swoją przydatność i uniwersalność na boisku.
Gra towarzyska z Orkanem przyniosła wymierne korzyści szkoleniowe ze względu na możliwość konfrontacji z zespołem grającym przez całe spotkanie (do ostatnich minut) twarde, ale otwarte i ofensywne rugby.
Mimo zaangażowania obydwu drużyn, dość wysoki wynik końcowy wynikał z różnicy potencjałów motorycznych na tym etapie przygotowań oraz aktualnych możliwości personalnych zespołów.
Za tydzień Budowlani spotkają się po raz kolejny z Orkanem, tym razem o wyższą stawkę, bo w zaległym meczu eliminacji Pucharu Polski.

Opracowanie: Mirosław Żórawski

Exit mobile version