Grupa A. Irlandia w ćwierćfinale. Wynik, opis, skrót meczu.

Irlandia – Samoa 47:5

Mecz Irlandia – Samoa był bardzo ważny dla zespołu z Europy, pod kątem awansu do ćwierćfinału. Dla Samoa był to mecz o nic. Jednakże Samoańczycy, może i są ważnymi graczami w swoich klubach, to ze sobą grać nie potrafią. Mieć przewagę 1 zawodnika i dostać od przeciwnika łupnia, to zespołowi z wysp Pacyfiku się nie godzi.
Obie reprezentacje grały ze sobą w 2010 i 2013 roku. Oba mecze wygrała Irlandia.
Już w 3 minucie Irlandia prowadziła 5:0 po przyłożeniu Rory Best (2). Jonathan Sexton (10) podwyższył. W 5 minucie kolejną żółtą kartkę pokazano zespołowi Samoa. Zobaczył ją Seilala Lam (1). W 14 minucie było już 14:0 po przyłożeniu Tadgh Furlong (3) i podwyższeniu Sextona. W 22 minucie Irlandia prowadziła 21:0 po przyłożeniu i podwyższeniu Sextona. W 25 minucie Samoa zmniejszyło stratę do 21:5 po przyłożeniu Jack Lam (7). W 28 minucie czerwoną kartkę, za wysoką szarżę, zobaczył Bundee Aki (12) co oznaczało, że Samoa będzie mogło podgonić wynik. Jednakże mimo gry w osłabieniu, to nadal Irlandia zdobywała punkty. W 39 minucie ponownie przykłada Sexton, ale nie trafia między słupy. W 48 minucie przykłada Jordan Larmour (15) a Sexton tym razem dodaje 2 punkty za podwyższenie. W tym momencie Joe Schmidt zdejmuje takie gwiazdy jak Best, Sexton, Murray czy Healy. W 58 minucie wynik wynosi 33:5. Wtedy żółtą kartkę zobaczył Samoańczyk TJ Ioane. Wykorzystała to Irlandia, gdy CJ Stander (8) zameldował się z piłką na polu punktowym Samoa, a Joey Carbery (22) dorzucił punkty z podwyższenia. Wynik 40:5. W 70 minucie dobił Samoa Andrew Conway (23), który zdobył przyłożenie, a Carbery podwyższył.
Mecz zakończył się wynikiem 47:5