Grupa A Samoa-Rosja 34:9

Dziś na Kumagaya Rugby Stadium doszło do meczu grupy A, gdzie Rosja podejmowała Samoa. Mecz zakończył się wynikiem 34:9 dla drużyny z wysp Pacyfiku.
Dla Samoa był to pierwszy mecz na tym RWC. Dla Rosjan drugi i druga porażka. W pierwszym meczu przegrali z Japonią 10:30.
Dzisiejszy pojedynek był pierwszym meczem gdzie spotkały się te dwie XV.
Mecz obfitował niestety w kontrowersyjne sytuacje. Lee-Lo i Motu Matu’u otrzymali żółte kartki, choć wielu uważa, że obaj Somańczycy powinni opuścić boisko z kartkami czerwonymi. W pewnym momencie Samoa na boisku mieli tylko 13 graczy.
Do przerwy mecz był wyrównany i zakończył się wynikiem 6:5 dla Rosji. Druga połowa należała już do Samoa, którzy zdobyli jeszcze 5 przyłożeń i punkt bonusowy.
Rosja powoli żegna się z turniejem, choć zostawi po sobie dobre wrażenie. Swoją grą i poświęceniem zaskoczyli zarówno Japonię jak i Samoa. A później brakowało sił i doświadczenia.