Guinnes Premiership – 15 kolejka

15 kolejka Guinness Premiership po raz kolejny dowiodła o wielkiej zaciętości tejże ligi. W najciekawszym meczu tej tury spotkań, Saracens przerwali passę 3 porażek i pokonali, przeżywających chyba lekki kryzys, Sale Sharks. Saraceni już do przerwy prowadzili 21:0. W drugiej odsłonie do odrabiania strat wzięły się Rekiny, jednak na doścignięcie gospodarzy nie starczyło im czasu. Wygrana ta poważnie zbliżyła Saracens do czołowej czwórki. Na nieobecności Wilkinsona i Flooda bardzo traci Newcastle. Tym razem Sokoły nie dały rady Bath. Po 5 kolejnych zwycięstwach, London Irish zaliczyli wpadkę w pojedynku z liderami z Gloucester. Świetną formę z ostatnich tygodni potwierdziła ekipa Worcester. Kolejnym zespołem, który znalazł się na rozkładzie Wojowników jest Leicester Tigers. Pewną wygraną nad coraz bliższym spadku Leeds odniósł Bristol. O zwycięstwie London Wasps nad Harlequins nie zadecydowały tym razem kopy negatywnego bohatera ostatnich dni – Danny’ego Ciprianiego, który był rezerwowym, a skuteczna gra Dave’a Waldera oraz przyłożenia Raphaela Ibaneza i Dominica Waldoucka. Oto wyniki:

Bath 22:11 Newcastle

Bath pkt: Barkley 14 (1pd, 4k), Crockett 5 (1P), Berne 3 (1k)

Newcastle pkt: May 6 (2k), Winter 5 (1P)

Gloucester 34:14 London Irish

Gloucester pkt: Walker 14 (4pd, 2k), Adams 5 (1P), Foster 5 (1P), Titterrell 5 (1P), Wood 5 (1P)

London pkt: Hewat 9 (3k), Ojo 5 (1P)

Worcester Warriors 23:19 Leicester Tigers

Worcester pkt: Drahm 8 (1pd, 2k), Benjamin 5 (1P), Garvey 5 (1P), Rawlinson 5 (1P)

Leicester pkt: Goode 14 (1pd, 4k), Deacon 5 (1P)