Guinness Premiership – 13 kolejka

13 kolejka Guinnes Premiership była jedną z najbardziej emocjonujących serii spotkań w tych rozgrywkach. W meczu na szczycie Leicester Tigers nie sprostali Sale Sharks, dla których zwycięskie przyłożenie zaliczył w 79 minucie Sebastian Chabal. Mnóstwo emocji dostarczyli kibicom na Adams Park gracze London Waps i Bristolu. Widzowie mogli zobaczyć aż 8 przyłożeń. Gospodarze zwyciężyli 32:30, a o ich wygranej zdecydował karny Dave’a Waldera, zastępującego Danny’ego Ciprianiego, w 71 minucie. Grający bez Jonnego Wilkinsona Newcastle Falcons pomimo walki ulegli Gloucester. Zaledwie jeden punkt zadecydowało zwycięstwie London Irish nad Worcester. Największą niespodzianką kolejki jest niewątpliwie porażka u siebie Saracens z Harlequins. Oto wyniki:

London Wasps 32:30 Bristol

Wasps pkt: Walder 7 (2pd, 1k), Doherty 5 (1P), McMillan 5 (1P), Waldouck 5 (1P), Ward 5 (1P), van Gisbergen 5 (1pd, 1k)

Bristol pkt: Elliott 10 (2P), Barnes 10 (2pd, 2k), Higgitt 5 (1P), Linklater 5 (1P)

Gloucester 28:20 Newcastle Falcons

Gloucester pkt: Walker 13 (2pd, 3k), Bailey 5 (1P), Qera 5 (1P), Simpson-Daniel 5 (1P)

Newcastle pkt: May 15 (1P, 2pd, 1k, 1dg), Philips 5 (1P)

Leicester Tigers 11:14 Sale Sharks

Leicester pkt: Goode 6 (2k), Crane 5 (1P)

Sale pkt: McAlister 9 (3k), Chabal 5 (1P)