Guinness Premiership – 15 kolejka

W spotkaniu na szczycie Gloucester zwyciężyli Bath. Bohaterem spotkania był James Simpson-Daniel, który choć grał tylko pół godziny, to zdążył zdobyć dwa przyłożenia. Dobrze na pozycji łącznika ataku prezentuje się nowy nabytek liderów – były All Black Carlos Spencer. Piorunujący początek Newcastle zadecydował o ich zwycięstwie w Northampton. Sokoły już w 11 minucie prowadziły 19:0. Prowadzenia tego nie oddali już do końca i dzięki tej wygranej zrównali sie punktami ze Świętymi. Skończyła się dobra passa Wasps, którzy minimalnie ulegi Worcester. Mnóstwo emocji dostarczyły trzy niedzielne spotkania. W każdym z nich zwycięska drużyna miała o trzy lub mniej punktów od przegranej. Szansę na bliski kontakt z Gloucester stracili gracze Sale, którzy minimalnie przegrali z Saracens. Mieli ogromną szansę na zwycięstwo, lecz w ostatnich minutach Lee Thomas nie kopnął podwyższenia po przyłożeniu Deana Schofielda. Pomimo domowej porażki z Leicester, London Irish, korzystając z nowego przepisu, zdobyli dwa bonusowe punkty. Już 13-tej porażki w sezonie doznał Bristol. Choć w spotkaniu z Harlequins dzielnie stawiali czoło czwartej drużynie w tabeli. Oto komplet wyników:

Gloucester 36:27 Bath Rugby

Gloucester pkt: Barkley 11 (1pd, 3k), Simpson-Daniel 10 (2P), Sharples 5 (1P), Lawson 5 (1P), Spencer 5 (1pd, 1k)

Bath pkt: James 12 (3pd, 2k), Hawkins 10 (2P), Higgins 5 (1P)

Northampton Saints 13:19 Newcastle Falcons

Northampton pkt: Diggin 5 (1P), Myler 5 (1pd, 1k), Everitt 3 (1k)

Newcastle pkt: May 9 (1P, 2pd), D.Williams 5 (1P), Golding 5 (1P)

Worcester Warriors 13:12 London Wasps

Worcester pkt: Walker 8 (1pd, 1k, 1dg), Grove 5 (1P)