Guinness Premiership – 6 kolejka

6 kolejka była bardzo ważna, gdyż na wszystkie spotkania spoglądał selekcjoner Anglików – Martin Johnson, który szukał potencjalnych kadrowiczów na listopadowe mecze reprezentacji. Ta seria gier przyniosła rewanż za zeszłoroczny finał. Tym razem zwycięscy okazali się Irish, którzy przez dobę byli liderami. Stan taki aktualny był do spotkania Saracens, którzy odnieśli komplet zwycięstw i pewnie prowadzą w tabeli. Bardzo ważną wygraną zanotowali Harlequins, dzięki czemu awansowali o 3 pozycje. Na wyjeździe wygrali także Wasps oraz Newcastle. Zwycięską passę domowych wygranych kontynuują Święci z Northampton, którzy tym razem pokonali Sale.

London Irish 18:12 Leicester Tigers

Irish pkt: Ryan Lamb 18 (6k)

Leicester pkt: Jeremy Staunton 9 (3k), Ben Youngs 3 (1k)

Rewanż za zeszłoroczny finał zapowiadał się fantastycznie, jednak rozczarował sympatyków rugby zgromadzonych na Madejski Stadium w Reading. Rozczarował, gdyż kibice nie zobaczyli soli rugby, a więc przyłożeń, a o wyniku spotkania zadecydowały kopy. Już w pierwszej połowie zarysowała się przewaga gospodarzy. Na trzy karne Ryana Lamba, tylko raz odpowiedział jego vis-a-vis z Leicester – Jeremy Staunton. Na początku drugiej części gry łącznik ataku Tygrysów kopnął karnego i od tej pory kopacze odpowiadali ciosem na cios. Kop Lamba – kop Stauntona. Kop Lamba – Kop młodego Bena Youngsa. Ostateczny rezultat ustalił w 74 minucie Lamb, zapewniając wygraną Irish, dającą im 24-godzinne prowadzenie w tabeli.

Bath 16:27 Newcastle Falcons

Bath pkt: Michael Claassens 5 (1P), Matthew Carraro 5 (1P), Nicky Little 3 (1k), Ryan Davis 3 (1k)

Newcastle pkt: Charlie Amesbury 10 (2P), Jimmy Gopperth 7 (2pd, 1k), Micky Young 5 (1P), James Hudson 5 (1P)

Bath nadal zawodzi. Po bolesnej porażce ze Stade Francais w Pucharze Heinekena, zawodnicy półfinalistów z zeszłego sezonu ponieśli kolejną domową klęskę. Początek spotkania nie zapowiadał zwycięstwa Newcastle. Bath po pół godzinie gry prowadziło 8:0 po karnym Little’a oraz przyłożeniu Carraro. Tuż przed końcem pierwszej części gry Newcastle zdobyło jednak swoje przyłożenie. Stało się tak, gdyż Little nie zatrzymał obrońcy Sokołów – Amesbury’ego. Udanie w tej sytuacji podwyższył Gopperth. Początek drugiej połowy to znów lepsza gra gospodarzy i przyłożenie Claasensa po akcji Abendanona. Słabo dysponowany strzelecko był Little i obie „piątkowe” akcje Bath nie zostały podwyższone. Goście wyszli na prowadzenie po dwóch przyłożeniach w ciągu 10 minut. Najpierw „piątkę” zaliczył Hudson, a potem 80-metrowy rajd po przechwycie przyłożeniem zakończył Young. Bath zbliżyło się po dropie Davisa, jednak karny Goppertha i przyłożenie Amesbury’ego zapewniły Sokołom wygraną.

Gloucester 6:35 London Wasps

Gloucester pkt: Carlos Spencer 6 (2k)

Wasps pkt: Dave Walder 15 (3pd, 3k), Mark Van Gisbergen 10 (2P), Dominic Waldouck 5 (1P), Serge Betsen 5 (1P)

Oba zespoły grają zupełnie inaczej niż przed rokiem. Gloucester nie może odnaleźć formy z zeszłego sezonu, w którym walczyło o pierwszą czwórkę, zaś Wasps po fatalnym sezonie, teraz walczy o mistrzostwo. Zwycięstwo Os w tym spotkaniu było jak najbardziej zasłużone. Goście przez cały mecz kontrolowali wynik i pozwolili Gloucester na zdobycie zaledwie sześciu punktów z karnym ex-All Blacka – Carlosa Spencera. Wasps byli świetnie prowadzeni przez łącznika młyna – Joe Simpsona – zdecydowanie najlepszego zawodnika meczu. Najwięcej punktów dla gości zdobył Dave Walder. Cztery przyłożenia, które dały bonusowy punkt zdobyli zaś Van Gisbergen (2) oraz Waldouck i Betsen. Dzięki dobrej grze tych zawodników nieobecnoś Toma Varndella była niezauważalna.

Northampton Saints 21:16 Sale Sharks

Saints pkt: Shane Geraghty 8 (1pd, 2k), Bruce Reihana 5 (1P), Ben Foden 5 (1P), Stephen Myler 3 (1k)

Sale pkt: Charlie Hodgson 11 (1pd, 3k), James Gaskell 5 (1P)

Żółte kartki: Anitelea Tuilagi (Sale – 31 min), Bruce Reihana (Saints – 68 min), Brent Cockbain (Sale – 70 min)

Święci nadal kontynuują swoją świetną zwycięską passę w meczach na Franklin’s Gardens. Tym razem w pokonanym polu pozostawili oni Sale. Rekiny zapłaciły bardzo dużą cenę za żółtą kartkę dla Tuilagi’ego, gdyż właśnie w okresie gry w przewadze Northampton dwukrotnie zdobywało przyłożenia. Najpierw uczynił to były gracz Sale – Ben Foden, a następnie kapitan Świętych – Bruce Reihana. W słabszej dyspozycji był tym razem Geraghty, jednak mimo tego, gospodarze prowadzili do pezrwy 15:3. Tuż po wznowieniu gry łącznik ataku Świętych kopnął karnego. Nadzieje gości odżyły, gdy Gaskell zdobył przyłożenie, udanie podwyższone przez Hodgsona. Do końca spotkania punkty były zdobywane już tylko kopami. Dla Northampton trafił Myler, zaś dla Sale dwukrotnie Hodgson, czym zapewnił gościom bonusowy punkt.

Worcester Warriors 22:26 Harlequins

Worcester pkt: Willie Walker 17 (1pd, 4k, 1dg), Callum Black 5 (1P)

Harlequins pkt: Nick Evans 8 (1pd, 2k), Rory Clegg 8 (1pd, 2k), Daniel Care 5 (1P), Michael Brown 5 (1P)

Żółta kartka: Ceri Jones (Harlequins – 32 min)

Zwycięstwo w Worcester może mieć dla Harlequins ogromne znaczenie. Dzięki tej wygranej półfinaliści z zeszłego sezonu odbili się od dna i wskoczyli na ósmą pozycję. Sukces nie przyszedł im jednak łatwo, choć od 5 minuty Londyńczycy prowadzili po przyłożeniu Care’a i podwyższeniu Evansa. Prowadzenia tego nie oddali już do końca. Jeszcze przed przerwą Evans dwukrotnie wykorzystał karne, na co trzy razy (dwa karne i drop) odpowiadał Walker. Początek drugiej połowy to karne Walkera i Clegga. W 60 minucie obrońca gości Brown zdobył przyłożenie, podwyższone przez Clegga. Trochę nadzieji w serca kibiców Worcester wlał Walker, wykorzystując karnego, lecz po chwili Clegg odpowiedział tym samym rozwiewając wątpliwości co do rezultatu. Bonusowy punkt gospodarzom zapewnił Callum Black zdobywając przyłożenie tuż przed końcem spotkania.

Saracens 21:15 Leeds Carnegie

Saracens pkt: Kameli Ratuvou 10 (2P), Glen Jackson 8 (1pd, 2k), Derick Hougaard 3 (1k)

Leeds pkt: Ceiron Thomas 15 (4k, 1dg)

Żółta kartka: Ceiron Thomas (Leeds – 33 min)

Saracens nadal niepokonani! Choć trzeba przyznać, że zwycięstwo nad ostatnim w tabeli Leeds nie przyszło liderom łatwo. W pierwszej odsłonie długo utrzymywał się remis po kopach Jacksona i Thomasa. Dopiero gdy goście grali w osłabieniu po żółtej kartce dla łącznika ataku, Kameli Ratuvou zdobył pierwsze przyłożenie w meczu, zapewniając gospodarzom prowadzenie do przerwy. Na początku drugiej części center z Fidżi powtórzył swój wyczyn podwyższając prowadzenie Saracens. Ich przewaga zmalała nieco po dwóch karnych Thomasa. W 77 minucie Derick Hougaard wyprowadził gospodarzy na bezpieczne prowadzenie, a tuż przed końcem meczu celnym drop-goal’em Thomas zapewnił gościom cenny punkt bonusowy.