Site icon rugby.info.pl

Hutnik areną starcia polskich i holenderskich rugbistów

Reprezentacja Polski w rugby, prowadzona przez pracującego na co dzień we Francji, Tomasza Putrę walczy o mistrzostwo Europy dywizji 1B i jednocześnie awans na wyższy poziom (dywizja 1A). Bardzo ważnym punktem na tej drodze będzie pojedynek z Holandią, do którego dojdzie 16 kwietnia na stadionie Hutnika w Krakowie.
Spotkanie ma się odbyć o godzinie 19,30 w najlepszej oglądalności Polsatu Sport.

Puchar Narodów Europy to rozgrywki odbywające się w dwuletnim cyklu. Drużyny podzielone na siedem dywizji po sześć lub pięć ekip w każdej, rywalizują o nieoficjalne mistrzostwo Starego Kontynentu. Polska jest aktualnie wiceliderem dywizji 1B i ma ogromne szanse na awans o poziom wyżej, gdzie występują między innymi uczestnicy tegorocznych mistrzostw świata w Nowej Zelandii: Gruzja, Rosja oraz Rumunia. Dywizja 1A to bezpośrednie zaplecze dla takich potęg, jak Anglia, Francja, czy Irlandia, które co roku walczą w prestiżowym Pucharze Sześciu Narodów (wraz z Walią, Szkocją i Włochami).

Po marcowym zwycięstwie w Gdyni nad reprezentacją Belgii 28:21 (9:6), Biało-Czerwoni mają na koncie dwa zwycięstwa i dwie porażki. Z dorobkiem dziewięciu punktów ustępują tylko Czechom i mają realne szanse by w rundzie rewanżowej wywalczyć awans do europejskiej elity. Wcześniej jednak podopieczni Tomasza Putry muszą pokonać w Krakowie zespół holenderski.

Ostatni mecz w Gdyni przyciągnął na trybuny niemal 3000 osób. Również transmisja na żywo w telewizji Polsat Sport cieszyła się dużym powodzeniem. Tak wielkie i ważne wydarzenie powinno więc również przyciągnąć na trybuny stadionu Hutnika tysiące Krakowian, którzy rzadko mają okazję oglądać naszą drużynę narodową rugby w akcji.

Organizatorzy planują tego dnia również inne atrakcje. Przed meczem będzie można podziwiać zmagania rugbistek z południowej Polski oraz zawodników Juvenii Kraków i Nowa Huta Rugby Klub, którzy rozegrają mecz w odmianie siedmioosobowej, włączonej do programu igrzysk olimpijskich od 2016 roku. W przerwie meczu na boisku pojawią się najmłodsi adepci rugby z dwóch wspomnianych krakowskich klubów. Na murawie zaprezentują się także futboliści amerykańscy z drużyny Tigers, co pozwoli kibicom poznać wszystkie różnice, dzielące te dwie dyscypliny.

Mecz zostanie rozegrany w sobotę 16 kwietnia o godzinie 19:30.

Bilety w cenach 10, 15 i 25 złotych będzie można kupić od 21 marca w Empikach, sklepach Saturn i MediaMartkt, za pośrednictwem strony ticketpro.pl oraz w siedzibie klubu Juvenia Kraków na Błoniach (ul. Na Błoniach 7), a także na stadionie, w dniu meczu.

W celu uzyskania akredytacji prosimy o kontakt mailowy na adres info@meczrugby.pl

Więcej szczegółowych informacji na stronie www.meczrugby.pl

Materiały prasowe

Exit mobile version