I kolejka I ligi grupa mistrzowska

Minutą ciszy uczcili rugbiści pamięć Jana Pawła II….

Orkan Sochaczew – Budowlani Łódź 14 – 20 (6 – 8)

Bardzo wyrównany mecz oglądali kibice w Sochaczewie. Obie ekipy pokazały dobrą organizace gry, jednak goście wykazywali większą determinację w obronie, w efekcie kikukrotnie przejmowali piłkę po „grze” Orkana. Akcje punktowe Budowlanych również rozpoczynały się od „odzysków piłek”. Gospodarze rewanżowali sie celnymi próbami z karnych a w drugiej połowie meczu Konrad Pisarek oszukał „machnięciem” przeciwników i charakterystycznym dla siebie rajdzie przez całe boisko zdobył najładniejsze punkty meczu. Ostatnie 15 minut meczu przy stanie 14 – 20 toczyło się pod polem punktowym Łodzian, jednak pomimo kilkunastu karnych rozgrywanych ręką i dwóch doskonałych akcji Sochaczewian wynik nie uległ zmianie.
W składzie Budowlanych kibice mieli przyjemnosć oglądać przez blisko 60 minut najsilniejszego człowieka świata „Dominatora” Mariusza Pudzianowskiego, który wykazywał sie świetną grą w młynach dyktowanych oraz moulach autowych.

Posnania Poznań – Lechia Gdańsk 20 – 20

Nie udało się doświadczonej Lechii „po profesorsku” utrzymać do końca korzystnego rezultatu- w meczu na szczycie grupy 1- 6, padł szczęśliwy dla Posnanii, ale sprawiedliwy remis 20:20 /10:13/.
Emocji, jakich to spotkanie dostarczyło kilkusetosobowej publiczności, nie można było przewidzieć. Wiadome były atuty, jakie trenerzy, Marek Płonka i Krzysztof Baraniecki, rzucą na szalę zwycięstwa. Gdańszczanie zaprezentowali to, co potrafią najlepiej: silny młyn dyktowany i maule, zarówno poautowe jak i w grze otwartej- z tych elementów zdobywali oni punkty w sobotę, za każdym razem „egzekutorem”, wykańczającym zespołową pracę kolegów, był kapitan Stanisław Więciorek. Tłem dla poczynań młynarzy były „tyły” Lechii- mimo zimowego wzmocnienia Maciejem Szablewskim i Rafałem Kwiatkowskim /AZS AWFiS/, taktyka wielokrotnego mistrza Polski nadal opiera się na grających właśnie w młynie kadrowiczach. Nie są tajemnicą zalety Posnanii, robiącej stałe postępy i siejącej już postrach na krajowych boiskach, dynamiczną kombinacyjną grą w ataku. W ostatnim spotkaniu z utytułowanym przeciwnikiem, zabójcze okazały się… kontry, czyli to, czym kiedyś gnębili nas rywale! Po ostatniej akcji poznaniaków i przyłożeniu między słupami z podwyższeniem na 20:20, lechiści /podobnie jak jesienią Ogniwo Sopot i Budowlani Lublin/ długo nie mogli w to uwierzyć…
Drużyna trenera Krzysztofa potwierdziła niesłabnące aspiracje do medalu – kolejny dobry mecz, w kontekście odkładanego ligowego startu, dobrze wróży na najbliższe tygodnie. Dziś bowiem wieczorny trening seniorów, na którym trzeba będzie zapomnieć o zmęczeniu i siniakach i koncentrować się na kolejnym, nie byle jakim rywalu- już w sobotę, 16 kwietnia, potyczka z wiceliderem Blachami Pruszyński w Łodzi!!!