Site icon rugby.info.pl

I – ligowa jesień

Podsumowanie rundy jesiennej I ligi rugby – grupa mistrzowska

Arka Gdynia
Fenomen ostatnich lat w Polskim rugby.
Obecnie drużyna z dobrą organizacją i doskonale ułożonym zespołem grającym nowoczesne widowiskowe rugby, i co równie ważne z silnym zapleczem w postaci II drużyny grającej w II lidze. Arka odniosła komplet zwycięstw na jesieni gwarantując sobie bezwzględne pierwsze miejsce. Trzon drużyny stanowią: Wojciech Ruszkiewicz, Jacek Wojaczek, Dariusz Komisarczuk, Stanisław Kriczun, Maciej Stachura, Paweł Dąbrowski, Paweł Denisiuk , Robert Andrzejczuk. Arka to główny faworyt rozgrywek, jednak w play – off wszystko rozstrzyga się w jednym meczu – nawet mistrz może mieć chwilę słabości.

Budowlani Łódź
Budowlani to dziwna drużyna z jednej strony z olbrzymim potencjałem zawodniczym, z drugiej wciąż jakby stała w miejscu w rozwoju.
Dwukrotny vice – mistrz mówiąc w żeglarskim żargonie nie może wyjść na zdecydowane prowadzenie chwytając czysty wiatr w żagle.
Trzon ekipy stanowią: Piotr Gomulak, Robert Lublin, Maciej Maciejewski, Krzysztof Serafin, Krzysztof Hotowski, Tomasz Grodecki.
Należy wspomnieć również o świetnym trenerze prowadzącym Łodzian, wcześniej przez wiele lat związanym z reprezentacją Polski Ryszardzie Wiejskim. Budowlani są raczej pewniakiem, jeśli chodzi o strefę medalową, czy jednak są w stanie walczyć o tytuł?

Lechia Gdańsk
Lechia po złych doświadczeniach z poprzednich sezonów postawiła na zmianę pokolenia, trener Marek Płonka przebudowuje drużynę wprowadzając obiecujące talenty z Jantara Pruszcz Gdański.
Czy jednak te zmiany nie są spóźnione o 2 sezony?
Trzon ekipy dzielnie walczącej o pierwsza trójkę to: Adam Latopolski, Rafał Wojcieszak, Rafał Sajur, Andrzej Potarowicz, Janusz Urbanowicz, Stanisław Więciorek, Jacek Grebasz oraz przedstawiciel młodej fali – Jakub Wiktorski.

Posnania Poznań
Największa rewelacja rozgrywek od wielu, wielu lat.
Konsekwencja w grze, permanentnie ofensywny styl gry wreszcie świetne przygotowanie motoryczne do sezonu to atuty „Czarnego konia”
jesiennych rozgrywek. Personalnie podpory drużyny z Wielkopolski to:
Trener – Krzysztof Baraniecki, zawodnicy – Maciej Kwiatek, Dominik Machlik, Paweł Najdek, Arek Kwiatkowski, Łukasz Tietz, Krzysztof Witczak oraz Ukraińcy Jurii Buchailo i Wadim Koliszkin.
Należy wspomnieć o bardzo dobrej organizacji sekcji rugby w tym klubie, co w najbliższym czasie może przynieść bardzo dobre efekty i kolejne niespodzianki.

Orkan Sochaczew
W porównaniu z poprzednim sezonem drużyna straciła z różnych powodów aż sześciu zawodników z pierwszego składu w większości reprezentantów Polski, pomimo to potrafiła się odbudować praktycznie wykorzystując tylko swoich wychowanków. Jednak jest też druga strona medalu – zatracenie przez Sochaczewian ofensywnego stylu w grze otwartej, utrata formy w końcówce rundy, po raz kolejny kilka „głupio” przegranych spotkań. Trzon drużyny to grający trenerzy – Maciej Brażuk, Konrad Pisarek oraz zawodnicy – Jarosław Orliński, Michał Kłak, Piotr Pietrzyk, Szymon Gubar, Piotr Kobek, Artur Adamiak oraz junior Kamil Dudkowski.
Teoretycznie dwa zwycięstwa na wiosnę dają Orkanowi czwarte miejsce i szanse gry o medale. Czy drużyna jest w stanie przełamać swoje „odwieczne” słabostki i sięgnąć po upragniony medal?

Budowlani Lublin
Kolejna osłabiona drużyna. Lublinianie stracili praktyczne w ostatnim sezonie cały swój super atak, dzięki któremu zdobyli ostatnio 3 i 4 miejsce w lidze. Tym razem odpowiedzialność za dobry wynik na swoje barki wziął lubelski młyn pod wodzą Pawła Pieniaka najlepszego filara w Polsce. Dla Budowlanych po raz kolejny awans do grupy mistrzowskiej to sukces, przedłużający nadzieje na sukces na wiosnę po odbudowie formacji tyłów.
Trzon drużyny stanowili: Paweł Pieniak, Bartosz Jasiński, Tomasz Jóźwik, Paweł Piwnicki, Maciej Niedźwiecki, Tomasz Mietlicki, Marcin Daniel. Trener – Andrzej Kozak.

Exit mobile version