II Grand Prix Kobiet w Rugby 7 – Sochaczew

W sobotę, 11 czerwca podczas obchodów Dni Sochaczewa rozegrany został II turniej Grand Prix Kobiet w Rugby 7.
Gospodynie zagrały na miarę swoich możliwości zajmując ostatecznie trzecie miejsce, choć po meczu półfinałowym z pewnością pozostał niedosyt. W ostatniej akcji spotkania przy prowadzeniu 12:10, Tygrysice popełniają fatalny błąd, który w konsekwencji przyniósł Diablicom upragnione przyłożenie. Tym samym zawodniczki ze Śląska zrewanżowały się za porażkę w rzutach karnych podczas majowego Pucharu Polski.

RC Tygrysice Orkan Sochaczew – Ladies Lechia Gdańsk 5:24
Punkty: Banaszek Emilia 5

Początek spotkania należał do naszych zawodniczek, u których widać było dużą wolę walki. Niestety w pewnym momencie coś „pękło” i Lechitki najpierw odrobiły straty, a później już tylko podwyższały prowadzenie.

RC Tygrysice Orkan Sochaczew – BBRC Atomówki Łódź 19:0
Punkty: Adamiak Monika 10, Banaszek Emilia 5, Banaszek Anna 2

Pewne zwycięstwo w tym meczu zapewniło Tygrysicom miejsce w półfinałach.

Półfinał
RC Tygrysice Orkan Sochaczew – Diablice Ruda Śląska 12:15
Punkty: Banaszek Emilia 5, Rożnowska Ewelina 5, Banaszek Anna 2

Sochaczewianki na samym początku meczu tracą dwa przyłożenia i zaczyna się wielki pościg za wynikiem. Nawet dwojąca się zarówno w akcjach defensywnych jak i ofensywnych Monika Adamiak nie była w stanie rozstrzygnąć tego spotkania na naszą korzyść. Warto zaznaczyć, iż szczególnie pięknym gestem wykazał się trener Diablic, który ściągnął z boiska jedną ze swoich zawodniczek w momencie gdy Tygrysice miały grać osłabieniu (kontuzja Emilii Banaszek).

Mecz o 3 miejsce
RC Tygrysice Orkan Sochaczew – Warsaw Ladies Frogs 34:0
Punkty: Adamiak Aneta 10, Adamiak Monika 9, Banaszek Emilia 5, Dybiec Marta 5, Stefaniak Karolina 5.
W wyniku zdekompletowania składu rywalek, do meczu o brąz obie ekipy wystawiły tylko po sześć zawodniczek . Przewaga Tygrysic wzrastała z każdą minutą czego efektem było pięć przyłożeń. W tym spotkaniu pierwsze punkty w karierze zdobyła Karolina Stefaniak.

Ostateczna kolejność turnieju
1. Mario Ladies Lechia Gdańsk
2. Diablice Ruda Śląska
3. RC Tygrysice Orkan Sochaczew
4. Ladies Warsaw Frogs
5. BBRC Atomówki Łódź
6. Arka Gdynia Girls

Tygrysice: Adamiak Aneta, Adamiak Monika, Banaszek Anna, Banaszek Emilia, Bajurska Monika, Brzustowska Elżbieta, Dybiec Marta, Marcińska Marta, Rożnowska Ewelina, Stefaniak Karolina Trener Marcin Stencel.

W rywalizacji bezkontaktowej Tygrysiątka rywalizowały z nowo powstałą drużyną z Torunia. Pierwsze oficjalne spotkanie rozegrały tego dnia: Kujawa Weronika, Nicewicz Paulina, Tomaszewska Klaudia oraz Papierowska Zuzanna, która zdobyło nawet jedno z przyłożeń.
Najlepszą zawodniczką turnieju Touch Rugby została Wasilewska Patrycja, a na wyróżnienie zasłużyła także gościnnie grająca w naszym zespole, najmłodsza z Diablic Wiktoria Woźniak.

RC Tygrysiątka Sochaczew – Szerszenie Toruń 20:0
Dudnik Nina 5, Marcińska Paulina 5, Papierowska Zuzanna 5, Wasilewska Patrycja 5

RC Tygrysiątka Sochaczew – Szerszenie Toruń 15:0
Wasilewska Patrycja 10, Kellogg Dorota 5

RC Tygrysiątka Sochaczew – Szerszenie Toruń 5:5
Dudnik Nina 5

Tygrysiątka: Dudnik Nina, Kellogg Dorota, Kujawa Weronika, Marcińska Paulina, Nicewicz Paulina, Papierowska Zuzanna, Tomaszewska Klaudia, Wasilewska Patrycja, Witkowska Sylwia, Woźniak Wiktoria