II kolejka 6 Nations

Drugi weekend z najlepszymi ekipami z Europy zapowiada się znów bardzo ciekawie. Po pierwsze kibice obejrzą „klasyk” Anglia – Francja, mecz może się okazać grą kolejki, z dwóch powodów, Francuzi, będą chcieli udowodnić jednak swoją siłę oraz to, że przegrana w pierwszym spotkaniu z Walijczykami była po prostu wpadką a z drugiej strony Anglicy po fantastycznym zwycięstwie nad głównym faworytem Irlandią „idą na mistrza”. Naszym zdaniem jednak meczem kolejki będzie spotkanie lidera tabeli Szkotów i najwyżej stojącej w rankingu Rugby World Irlandii. W trzecim spotkaniu Włosi podejmą cichego faworyta tegorocznej edycji Walijczyków, czy uda im się zrobić niespodziankę, zobaczymy. Poniżej tradycyjnie przedstawiamy Wam składy, w których zagrają w najbliższy weekend drużyny.

Miłego oglądania

Transmisje w Canal+

Szkocja – Irlandia SO | 09.02 / 15:10 Canal+NOW
Włochy – Walia SO | 09.02 / 17:40 Canal+ NOW
Anglia – Francja ND | 10.02 / 15:55 Canal+ Sport 2

Szkocja – Irlandia

Sobota, 9 luty
Stadion: Murrayfield, Edinburgh
Kick-off: 14:15
Sędzia: Romain Poite (Francja)
Asystenci: Pascal Gaüzère (Francja), Federico Anselmi (Argentyna)
TMO: Rowan Kitt (Anglia)

Szkocja: 15 Stuart Hogg, 14 Tommy Seymour, 13 Huw Jones, 12 Sam Johnson, 11 Sean Maitland, 10 Finn Russell, 9 Greig Laidlaw (c), 8 Josh Strauss, 7 Jamie Ritchie, 6 Ryan Wilson, 5 Jonny Gray, 4 Grant Gilchrist, 3 Simon Berghan, 2 Stuart McInally, 1 Allan Dell
Rez.: 16 Fraser Brown, 17 Jamie Bhatti, 18 D’arcy Rae, 19 Ben Toolis, 20 Rob Harley, 21 Ali Price, 22 Pete Horne, 23 Blair Kinghorn

Irlandia: 15 Rob Kearney, 14 Keith Earls, 13 Chris Farrell, 12 Bundee Aki, 11 Jacob Stockdale, 10 Johnny Sexton, 9 Conor Murray, 8 Jack Conan, 7 Sean O’Brien, 6 Peter O’Mahony, 5 Quinn Roux, 4 James Ryan, 3 Tadhg Furlong, 2 Rory Best (c), 1 Cian Healy
Rez.: 16 Sean Cronin, 17 Dave Kilcoyne, 18 Andrew Porter, 19 Ultan Dillane, 20 Josh van der Flier, 21 John Cooney, 22 Joey Carbery, 23 Jordan Larmour

Włochy – Walia

Sobota 9 luty
Stadion: Stadio Olimpico, Rome
Kick-off: 17:45 local (16:45 GMT)
Sędzia: Mathieu Raynal (Francja)
Asystenci: Wayne Barnes (Anglia), Shuhei Kubo (Japonia)
TMO: David Grashoff (Anglia)

Włochy: 15 Jayden Hayward, 14 Edoardo Padovani, 13 Michele Campagnaro, 12 Luca Morisi, 11 Angelo Esposito, 10 Tommaso Allan, 9 Guglielmo Palazzani, 8 Sergio Parisse (c), 7 Abraham Steyn, 6 Sebastian Negri, 5 Dean Budd, 4 David Sisi, 3 Simone Ferrari, 2 Leonardo Ghiraldini, 1 Nicola Quaglio
Rez.: 16 Luca Bigi, 17 Cherif Traore’, 18 Tiziano Pasquali, 19 Federico Ruzza, 20 Marco Barbini, 21 Edoardo Gori, 22 Ian McKinley, 23 Tommaso Benvenuti

Walia: 15 Liam Williams, 14 Jonah Holmes, 13 Jonathan Davies(c), 12 Owen Watkin, 11 Josh Adams, 10 Dan Biggar, 9 Aled Davies, 8 Josh Navidi, 7 Thomas Young, 6 Aaron Wainwright, 5 Adam Beard, 4 Jake Ball, 3 Samson Lee, 2 Elliot Dee, 1 Nicky Smith
Rez.: 16 Ryan Elias, 17 Wyn Jones, 18 Dillon Lewis, 19 Alun Wyn Jones, 20 Ross Moriarty, 21 Gareth Davies, 22 Gareth Anscombe, 23 Hallam Amos

Anglia – Francja
Niedziela 10 luty
Stadion: Twickenham, London
Kick-off: 15:00
Sędzia: Nigel Owens (Walia)
Asystenci: Andrew Brace (Irlandia), Brendon Pickerill (Nowa Zelandia)
TMO: Glenn Newman (Nowa Zelandia)

Anglia: 15 Elliot Daly, 14 Chris Ashton, 13 Henry Slade, 12 Manu Tuilagi, 11 Jonny May, 10 Owen Farrell (c), 9 Ben Youngs, 8 Billy Vunipola, 7 Tom Curry, 6 Mark Wilson, 5 George Kruis, 4 Courtney Lawes, 3 Kyle Sinckler, 2 Jamie George, 1 Mako Vunipola
Rez.: 16 Luke Cowan-Dickie, 17 Ben Moon, 18 Dan Cole, 19 Joe Launchbury, 20 Nathan Hughes, 21 Dan Robson, 22 George Ford, 23 Jack Nowell

Francja: 15 Yoann Huget, 14 Damien Penaud, 13 Mathieu Bastareaud, 12 Geoffrey Doumayrou, 11 Gaël Fickou, 10 Camille Lopez, 9 Morgan Parra, 8 Louis Picamoles, 7 Arthur Iturria, 6 Yacouba Camara, 5 Félix Lambey, 4 Sébastien Vahaamahina, 3 Demba Bamba, 2 Guilhem Guirado (c), 1 Jefferson Poirot
Rez.s: 16 Pierre Bourgarit, 17 Dany Priso, 18 Dorian Aldegheri, 19 Paul Willemse, 20 Gregory Alldritt, 21 Antoine Dupont, 22 Romain Ntamack, 23 Thomas Ramos