II runda 6 Nations – Irlandia w natarciu

Oglądaj skróty video w tym artykule

Małą niespodzianką zakończył się hit kolejki pomiędzy Irlandia i Walią. Faworyzowane Smoki przegrały wyraźnie, a groźby Gatlanda trenera gości na temat lidera gospodarzy, O Driscola że powinien szybko przejść na emeryturę i jeśli tego nie zrobi, jeszcze przed meczem to po nim jego zawodnicy przebiegną się do zwycięstwa, nie spełniły się. W końcu rugbiści z pod znaku Zielonej Koniczynki zagrali skutecznie i wygrali w meczu o dużą stawkę a Brian O Driscoll był wyróżniającym się graczem. W drugim spotkaniu Anglicy pewnie uporali się z solidnymi Szkotami, grając odważnie i nowocześnie, widać ze ta drużyna ma duży potencjał i szykowana jest z myślą o najbliższym Pucharze Świata i do końca zawalczy o zwycięstwo w tegorocznej edycji 6N.

Irlandia – Walia 26:3
IRL: Sexton 14, Jackson 7, Henry 5
WAL: Halfpenny 3.

Szkocja – Anglia 0:20
ANG: Farrell 10, Burrell 5, Brown 5.

Pierwsza połowa niedzielnego spotkania pomiędzy Francją a Włochami bardzo wyrównana a batalie na karne wygrywają gospodarze 9:3. Dopiero w drugiej odsłonie Trójkolorowi udowadniają swoją wyższość trzy razy przedzierając się na pole punktowe Italii a Włosi tylko raz i to w końcowych minutach. To drugie zwycięstwo Francji, które bardzo przybliża do końcowego sukcesu.

Francja – Włochy 30:10
FRA: Doussain 15, Picamoles 5, Fofana 5, Bonneval 5.
ITA: Iannone 5, Allan 3, Orquera 2.

Za tydzień kolejka rozstrzygnięć… Anglia – Irlandia i
Francja – Walia, te mecze bardzo wiele wyjaśnią jeśli chodzi o zwycięzcę P6N i mogą ustawić Puchar. Włosi ze Szkotami zawalczą prawdopodobnie o 5 miejsce i drewnianą łyżkę.