Site icon rugby.info.pl

Informacje o rugby kobiet

Poniżej kilka informacji odnośnie rozegranego w ostatni weekend turnieju Amsterdam Sevens w którym uczestniczyła Reprezentacja Polski Kobiet w Rugby. 

Polki trafiły do grupy z zespołami : Nedherlands Ladies (I Reprezentacja Holandii) , Portugal Ladies (I Reprezentacja Portugalii)  oraz Susies Valkyries (zespół składający się z zawodniczek w Wysp Brytyjskich – m.in. reprezentantki Szkocji , Irlandii i Walii.

Wyniki Polek w poszczególnych meczach grupowych (dzień I):
Polska – Nedherlands Ladies 0:53
Polska – Portugal Ladies  0:38
Polska – Susies Valkyries  5:31 – honorowe punkty dla Polek zdobyła Marta Jarecka BBRC Łódź.

Po meczach grupowych Polki przystąpiły w II dniu turnieju do gier o miejsca 13 – 24 – z zasadą , iż przegrywający odpadał z dalszej rywalizacji.
W pierwszym meczu przeciwnikami Polek były zawodniczki niemieckiego klubu z Bonn.
Polska – BILLA-BONN Pandas 38:0
punkty zdobyły: Ewa Piątkowska – 7 , Julita Kołodziej – 7,  Anna Szkudlarek – 5, Marta Dybiec – 5 , Agata Maciejkowicz – 5 , Monika Włodarczyk – 5 , Magdalena Burchardt – 4  

W kolejnym meczu Polki rywalizowały z v-ce mistrzem Holandii w Rugby siedmioosobowym.
Polska – Thorburg 21:24
Punkty zdobywały: Magdalena Burchardt – 7, Agata Maciejkowicz – 5, Ewa Piątkowska – 5, Julita Kołodziej – 4.
 
Przegrana ta sprawiła , iż Polki odpadły z gier turniejowych.
Rywalizację o miejsca 13-24 wygrały grupowe rywalki Polek , czyli zespół Susies Valkyries.

W ramach dalszego ogrywania i weryfikacji ustawień taktycznych postanowiliśmy rozegrać jeszcze jedno spotkanie poza turniejem. Przeciwnikiem Polek był zespół Norwegii – gospodarz tegorocznych Mistrzostw Europy grupy A.
Polska – Norwegian Vikingettes 34:0
Punktowały: Julita Kołodziej 22 pkt. , Ewa Piątkowska – 12 pkt.

Turniej ten był doskonała szkoła rugby dla naszych Reprezentantek przed konfrontacją w ramach Mistrzostw Europy już 4/5 czerwca w węgierskiej Zance. Pokazał w jakich elementach ustępujemy czołówce europejskiej – z  najważniejszych należy wymienić: grę na kontakcie, szarżę i szybkość rozegrania piłki. Cieszy wyrównana rywalizacja w II połówce tabeli i przygotowanie motoryczne zawodniczek do najbliższych konfrontacji.

Amsterdam Sevens zweryfikował również skład Reprezentacji na ME. Kontuzje definitywnie wykluczyły z udziału 2 podstawowe dotychczas zawodniczki kadry tj. Dorotę Filipek i Katarzynę Lul . W Zance nie zobaczymy też kapitan Lechia Ladies Marleny Mroczyńskiej , którą zatrzymają w Polsce ważne sprawy rodzinne.
 
Wielkie podziękowania za możliwość startu w Amsterdamie należą się mecenasom Rugby Kobiet w Polsce tj.
Piotrowi Kalinowskiegu (firma SNS TRADING), Aleksowi Domaradzkiemu z firmy DGL POLSKA oraz Tadeuszowi Zarębskiemu właścicielowi firmy Fitness Authority.
 
Kadra na najbliższą konsultację poprzedzającą wyjazd na Mistrzostwa Europy która zaczyna się od środy 1 czerwca w Warszawie:

LLG: Karolina Jaszczyszyn, Agata Maciejkowicz, Julita Kołodziej, rezerwa: Dagna Westfeld, Małgorzata Kłos, Jagoda Bednarek, Monika Rolbiecka 
Żaby: Anna Szymańska, Ewa Piątkowska, Monika Włodarczyk, Marta Grudzińska rezerwa: Ania Tkaczuk
BBRC: Marta Jarecka 
Diablice: Ania Szkudlarek, Patrycja Bober  – rezerwa: Sylwia Łuksik
AGG: Agnieszka Walczyk, Magdalena Burchardt – Rezerwa: Małgorzata Bubacz
Tygrysice Sochaczew – Emilia Banaszek, Marta Dybiec  

Pozdrawiamy, Jarek Bator & Team

Exit mobile version