Informacje ze świata rugby – 20 sierpnia

Według doniesień brytyjskich mediów, na kilka dni przed planowanym wznowieniem sezonu PRO14, Jamie Roberts, środkowy Walii i Dragons, uzyskał pozytywny wynik testu na obecność Covid-19.

Zawodnik Harlequins i reprezentacji Anglii – Jack Clifford potwierdził, że został zmuszony do wycofania się z rugby powodu kontuzji.
Walcząc z dwiema poważnymi operacjami barku, po ich zwichnięciu podczas gry dla swojego klubu, 27-latek kończy karierę. Jack’owi, grającemu na pozycji rwacza, zapowiadała się imponująca kariera. Poprowadził drużynę Anglii do lat 20 do tytułu mistrzowskiego w 2013 roku, później występował w dziesięciu grach dla seniorskiej reprezentacji Anglii.
Potwierdzając swoje przejście na emeryturę, Clifford powiedział: „Jestem absolutnie zbulwersowany, że muszę kończyć karierę na stosunkowo wczesnym etapie. Jestem w Quins odkąd skończyłem 13 lat i poznałem tu wielu dobrych przyjaciół. Trening i zabawa z chłopakami co tydzień to dla mnie absolutna przyjemność i będzie mi bardzo brakowało tego środowiska. Jestem dumny, że w Quins wystąpiłem w 100 meczach i to ironiczne, że kontuzja została doznana w moim setnym meczu! ”

Przeniesienie Malcolma Marxa do japońskiego klubu Kubota Spears zostało potwierdzone.
Młynarz Springbok była jednym z kilku graczy, którzy zrywali swoje kontrakty podczas 21-dniowej klauzuli ucieczki SA Rugby na początku tego roku.
Wcześniej Marks grał w Japonii w NTT Communications Shining Arcs.
„Przede wszystkim chciałbym podziękować Kubocie Spears za umożliwienie mi bycia częścią zespołu” – powiedział Marx.
„To wielki zaszczyt być częścią tak dumnego klubu jak Kubota. Bardzo mi się podobał czas w Japonii. Szanuję Japończyków oraz kulturę Japonii i cieszę się, że wróciłem do Japonii.
„Naprawdę nie mogę się doczekać i mam nadzieję, że Kubota Spears pomoże mi osiągnąć moje cele”.