Irlandia 42:10 Włochy w Pucharze Sześciu Narodów!

Irlandczycy niejako rozgrzali się w pojedynku z Włochami przed mającym odbyć się w ten weekend starciem z Francją w Paryżu, wygrywając gładko 42:10. O ile jeszcze w pierwszej odsłonie Italia była w stanie nawiązać równą walkę, to w drugiej części podopieczni Declana Kidneya zdominowali gości z Półwyspu Apenińskiego. Irlandia zdobyła w sumie pięć przyłożeń, z czego dwa były autorstwa Tommy Bowe’a. Szczegóły w artykule.

Ku zaskoczeniu kompletu publiczności na Aviva Stadium to Włosi objęli prowadzenie w 7 minucie po rzucie karnym Tobie Botesa. Jonathan Sexton odpowiedział jednak chwilę później i na tablicy znów widniał remis. Po kwadransie gry gospodarze po raz pierwszy wyszli na prowadzenie po przyłożeniu Keitha Earlsa, podwyższonym przez Sextona. Taki rezultat utrzymywał sie do 34 minuty, kiedy to rozsądnie przewagę Włochów w formacji ataku przyłożeniem wykończył kapitan Sergip Parisse. Po podwyższeniu Botesa ponownie mieliśmy remis. Na przerwę to jednak Irlandczycy schodzili prowadząc. Po szerokim zagraniu graczy ataku piłka trafiła do skrzydłowego Tommy Bowe’a, który nie miał problemów z przyłożeniem jej na polu punktowym gości. Sexton po raz kolejny nie chybił z podstawki i do szatni obie drużyny schodziły przy stanie 17:10 dla gospodarzy. Po przerwie ich łącznik ataku trafił dwukrotnie z karnych, powiększając przewagę swego zespołu. W 60 minucie swoją drugą „piątkę” tego dnia zdobył Bowe, wykorzystując świetne podanie Sextona. W końcówce meczu kolejne przyłożenia dla Irlandii zdobywali Court i Trimble. Irlandia dała więc wyraźny sygnał Francuzom, iż na pewno będzie się liczyć w walce o wygraną w Paryżu. Włosi zaś przegrali po raz trzeci i po raz kolejny potwierdzili, że ich dużym problemem jest wytrzymanie tempa gry w drugich odsłonach spotkań.