IV międzynarodowy turniej „Nowa Huta 7’s”

Już po raz czwarty do rywalizacji o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa przystępują rugbiści. Z roku na rok nowohucki turniej przyciąga coraz lepsze zespoły w 7-osobowej odmianie rugby.
Zamierzeniem organizatorów jest stworzenie docelowo największej tego typu imprezy w Europie Wschodniej. Już dziś renoma zawodów przyciąga nie tylko ekipy klubowe, ale także reprezentacje krajowe. Zawody odbędą się w dniu 27 czerwca 2009 roku, na boisku MOS Nowa Huta (Krakus) na os. Szkolnym (naprzeciw nowohuckiego zalewu).

W tym roku wystąpią następujące drużyny:

1. Belgian Barbarians (nieoficjalna reprezentacja Belgii),
2. RC UTM Universitatea Technica (mistrz Mołdawii, w większości reprezentanci tego kraju),
3. Budapest College of Management Blind Squirrels Rugby Team (Węgry),
4. Khmelnicky Rugby (reprezentacja regionu Khmelnicky, Ukraina),
5. RC Vepry Mińsk (jedyna białoruska drużyna rugby),
6. RC Zarkovo Belgrad (Serbia, po raz trzeci w turnieju Nowa Huta 7s),
7. reprezentacja Polski (do lat 21),
8. Juvenia Kraków (brązowy medalista Mistrzostw Polski w rugby 15),
9. AZS Politechnika Wrocław (Ekstraliga Rugby 7),
10. Koliber Sosnowiec (lider Polskiej Ligi Rugby 7) .

Turniej będzie miał bardzo mocną obsadę. Emocji na pewno nie zabraknie i trudno wskazać faworyta. Warto pamiętać, że Polska i Mołdawia awansowała do finałów mistrzostw Europy, które za dwa tygodnie odbędą się w Niemczech. Dla obu selekcjonerów będzie to okazja do sprawdzenia przygotowania zawodników. Ekipy z Belgii i Ukrainy, to także czołówka europejskich 7-mek.

Rozpoczęcie gier o godz. 9:30, mecz finałowy ok. godz. 15:30

Zawody prowadzone będą systemem grupowym (2 grupy po 5 zespołów; najlepsze zespoły w grupach, grają w półfinałach, pozostałe o miejsca od 5-10). O podziale na grupy zadecyduje losowanie, które będzie przeprowadzone w piątek 26 czerwca o godz. 20.00.

Sędziują: Nigel Higginson, George Mossford, Grant Mossford – wszyscy z Anglii, Tudor Prokopi – Mołdawia, sędzia główny Ireneusz Pietrak – Polski Związek Rugby.