Jakie są najczęściej stawiane zdarzenia na rugby?

Kibice rugby mogą wspierać swoje ulubione drużyny nie tylko na stadionach czy przed telewizorami, śledząc coraz częstsze transmisje meczów ligowych oraz międzynarodowych. Zakłady wzajemne na rugby znaleźć można w ofercie sporej grupy legalnych bukmacherów – co konkretnie można u nich typować?

W ofercie legalnych bukmacherów znaleźć można zakłady wzajemne na wiele przeróżnych rozgrywek rugby – i to zarówno w odmianie union, rugby 7, jak i rugby league. I tak w przypadku rugby union szeroką ofertę zakładów na spotkania ma licencjonowana firma bukmacherska STS. Można tam typować wyniki meczów rozgrywanych m.in. w ramach European Champions Cup, European Challenge Cup, ITM Cup oraz Super Rugby AU. Legalny bukmacher eWinner udostępnił graczom zakłady na mecze ligi NRL, a więc odmiany rugby league. W firmie bukmacherskiej Betclic, działającej na podstawie zezwolenia ministerstwa finansów, można typować wyniki spotkań odbywających się w ramach Pucharu Sześciu Narodów. Dla przykładu – w meczu Walia – Szkocja faworytami do wygranej są Walijczycy. Kurs na takie rozwiązanie to 1,35 przy kursie 3,25 na Szkotów.

Rodzaje zakładów na rugby

I to właśnie zakłady typu 1×2 są najpopularniejszymi wśród graczy. Jest to po prostu typowanie, który zespół wygra spotkanie. Typ 1 to zwycięstwo gospodarzy, x – remis, a 2 – wygrana gości. Oczywiście dostępne są także zakłady z różnego rodzaju handicapami, a także zakłady bardziej szczegółowe, np. na wynik do przerwy albo nieparzystą/parzystą łączną liczbę punktów zdobytych przez obie drużyny. U niektórych bukmacherów dostępne są również zakłady długoterminowe, w których można typować, która reprezentacja wywalczy w nadchodzących mistrzostwach świata złoty medal (typuj na bazie informacji o rugby).

Typy na rugby? Tylko legalne!

Warto pamiętać, że bezpieczne dla graczy jest typowanie wyników meczów rugby tylko i wyłącznie u legalnych bukmacherów, którzy posiadają licencję wydawaną przez ministerstwo finansów. Zgodnie ze znowelizowaną ustawą hazardową, aby otrzymać taką licencję, bukmacher musi m.in. posiadać w Polsce siedzibę oraz zapewniać gwarancję wypłaty wygranych. Na stronie internetowej bukmachera, u którego planujemy postawić zakład, należy więc szukać adnotacji o posiadanej licencji oraz jej numeru. Dla przykładu – firma bukmacherska STS posiada licencję o numerze PS4.6831.22.2017, a forBET – licencję PS4.6831.10.2016. Listę legalnych bukmacherów wraz z numerami licencji znaleźć też można w portalu LegalSport.pl, który zajmuje się analizą rynku zakładów wzajemnych w naszym kraju.

Bonusy i promocje na mecze rugby

Na koniec jeszcze jedna ważna informacja – wybierając ofertę legalnego bukmachera na mecze rugby, warto przeanalizować również dostępne promocje i bonusy. Bonusy powitalne, freebety, darmowe zakłady, gra bez podatku, cashback – to tylko kilka przykładów promocji bukmacherskich z kodem bonusowym (zobacz gdzie wpisać taki kod) na mecze rugby, które znaleźć można u legalnych operatorów zakładów wzajemnych. Dla graczy oznaczają one dodatkowe środki (nawet 5050 zł w Totalbet czy 3100 zł w BETFAN) na typowanie wyników. Aby jak najczęściej prawidłowo typować wyniki spotkań, czytaj regularnie wieści ze świata Rugby.

Zakłady bukmacherskie związane są z ryzykiem. Zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia – skontaktuj się z instytucjami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Graj odpowiedzialnie.

Autor Wojciech Borecki / legalsport.pl