Jeden procent – darem serca dla Mateusza

Chcąc pomóc 20-letniemu Mateuszowi możemy przekazać 1% podatku na rzecz organizacji Pożytku Publicznego Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko” wpisując w zeznaniu za rok 2012:

Jak poniżej na zdjęciu.

Obliczona kwota 1% podatku dochodowego/oraz dopisek ” Dla Mateusza Woronko” symbol 7/W .

Jestem pewien, że nasze środowisko nie pozostanie więc obojętne na prośbę o pomoc dla syna jednego z trenerów reprezentacji Polski, w której rozegrał 19 oficjalnych spotkań, wieloletniego zawodnika kilku trójmiejskich klubów (m.in. mistrz Polski z Lechią w latach 1994 i 1995) Wiesława Woronko – Mateusza.

Drodzy Państwo !!!

Jesteśmy rodzicami 20 letniego Mateusza, który będąc zdrowym dzieckiem w wieku 2 lat uległ wypadkowi. Na skutek, czego nastąpiła całkowita utrata samodzielności.

Po trwającej ponad 18 lat intensywnej rehabilitacji Mateusz, choć sam nie chodzi to już osiągnął bardzo dużą poprawę w sprawności ogólnej, potrafi sam przemieszczać się na czworakach, utrzymuję równowagę w klęku oraz potrafi chodzić podtrzymywany przez osobę asekurującą. W dalszym ciągu nie ustajemy w wysiłkach w walce o poprawę jego sprawności mimo, że rehabilitacja syna absorbuje ogromną ilość czasu i pochłania dużą część dochodów rodziny. Każdy nawet niewielki postęp to malutki kroczek ku jego samodzielności i zarazem motywacja do dalszych wysiłków oraz wyrzeczeń. Nadal jak co roku korzystamy z terapii rehabilitacyjnej metodą kombinezonów w Centrum Hipoterapii i Rehabilitacji „ZABAJKA” w Stawnicy koło Złotowa , która przynosi duże efekty w poprawie sprawności naszego syna. Z dochodów jesteśmy w stanie odłożyć zaledwie na jeden turnus w ciągu roku, którego cena wynosi 5 000,00 zł. Według wskazań rehabilitantów syn Mateusz powinien uczestniczyć w terapii 3-4 razy w ciągu roku.

Już od wielu lat nasze życie polega na ciągłym staraniu się o pozyskanie funduszy na ten cel, który pozwoli zwiększyć sprawność syna, dlatego zwracamy się z prośbą o przekazanie 1% podatku. Brak dostępu do danych ofiarodawców uniemożliwia nam osobiste podziękowanie za tą pomoc.
Z góry dziękujemy w imieniu swoim oraz naszego syna za przekazane fundusze na konto FUNDACJI POMOCY OSOBOM NIEPEŁNOSPRAWNYM „SŁONECZKO”

Anna i Wiesław Woronko