Jérôme Garcès nominowany na sędziego finału Pucharu Świata!

TOKYO, 29 października – World Rugby ogłosił, że francuski Jérôme Garcès będzie sędziował finał Pucharu Świata w Rugby 2019 między Anglią a Republiką Południowej Afryki na Międzynarodowym Stadionie w Jokohamie 2 listopada.

Jeden z najbardziej doświadczonych sędziów na świecie, który ma na swoim koncie już 55 test meczy, Garcès będzie pierwszym Francuzem, który zasędziuje finał Pucharu Świata w rugby, podczas jego 11 meczu, Pucharu Świata w Rugby.

Do Garcèsa w tym meczu będą pomagać mu Romain Poite (Francja) i Ben O’Keeffe (Nowa Zelandia) jako asystenci liniowi oraz Ben Skeen (Nowa Zelandia) jako sędzia TMO.

Garcès powiedział: „Jestem zaszczycony i zachwycony, że mogę zostać sędzią finału Pucharu Świata w Rugby 2019. Jest to marzeniekażdego sędziego, ale jest to sport zespołowy, a jako zespół czterech sędziów będziemy tam robić wszystko, co w naszej mocy, aby drużyny, kibice, trenerzy, aby ten mecz był zasędziowany na najlepszym możliwym poziomie.

Wayne Barnes z Anglii przejmie brązowy finał – podobnie jak podczas RWC 2011 – między Nową Zelandią a Walią na stadionie w Tokio 1 listopada. Będzie to jego 90. mecz testowy jako sędzia i jego 21. na Pucharze Świata w Rugby.

Dołączą do niego Jaco Peyper (Republika Południowej Afryki) i Pascal Gaüzère (Francja) jako asystenci liniowi oraz Marius Jonker (Republika Południowej Afryki) jako sędzia TMO.

Poprzedni sędziowie finałowi Pucharu Świata w Rugby:

1987 – Kerry Fitzgerald (AUS)
1991 – Derek Bevan (WAL)
1995 – Ed Morrison (ENG)
1999 – Andre Watson (RSA)
2003 – Andre Watson (RSA)
2007 – Alain Rolland (IRE)
2011 – Craig Joubert (RSA)
2015 – Nigel Owens (WAL)

Źródło: https://www.world.rugby/news/530607?fbclid=IwAR3DKaGEx43OlcaoxjaCYoJROEYeYsd53yGbmuP_BTk7_bSmVprvvto-KF4