Jesienne Test-mecze czołówki światowej

Jesienne tourne największych światowego rugby pokazało dominację półkuli południowej, same zwycięstwa zafundowali swoim kibicom zawodnicy Nowej Zelandii, Australii i RPA. Najkorzystniej z Europejskich teamów pokazali się Francuzi, Anglicy, Walijczycy i rewelacyjni zwłaszcza w ostatnim meczu Irlandczycy.
To co można było obejrzeć w meczu Irlandia – Nowa Zelandia, rzuciło na kolana chyba każdego kibica i konesera rugby. Sensacja dużego kalibru wisiała na włosku Irlandczycy po niespełna 20 gry prowadzili z osławioną Nową Zelandią 19:0, grając świetnie całe spotkanie. Końcówka rozpaliła do białości chyba każdego widza. Od 77 minuty Irlandia przy piłce bezpiecznie gra utrzymując wynik, w 79 minucie 30 sekundzie sędzia dopatruje się karnego (zdaniem wielu fachowców dziwna decyzja)wznawiają Nowozelandczycy i po sekwencji akcji w 82 minucie przykładają po akcji skrzydłem. Do zwycięstwa jednak potrzebują jeszcze 2 oczek z podwyższenia. Aaron Cruden nie podwyższa, jednak sędzia nakazuje powtórkę kopu z powodu zbyt wczesnego wybiegnięcia gospodarzy do bloku. Powtórka celna i Mistrzowie Świata wygrywają kolejny mecz ustanawiając kolejny rekord wygranych meczów.