Joe Schmidt następcą Hansena na stanowisku Trenera All Blacks ?

Trener Irlandii Joe Schmidt wykluczył przejęcie sterów „Head Coacha” od Steve’a Hansena, trenera All Blacks, po Pucharze Świata w Rugby.

Schmidt poinformował też, że pod nie będzie odnawiał kontraktu z Irish Rugby Union po RWC 2019′, jak wiemy Hansen również ogłosił, że po turnieju zrezygnuje z roli trenera mistrzów świata.

Podczas inauguracji Sześciu Narodów w Londynie w środę Schmidt poinformował dodatkowo iż, po zakończeniu irlandzkiej kampanii w Pucharze Świata w Japonii, jeszcze w tym roku, zakończy swoja przygodę z rugby.
Zapytany później przez „New Zealand Herald”, czy jest jakiekolwiek zainteresowany zastąpieniem Hansena, Schmidt odpowiedział: „Nie bardzo.”
Poza rezygnacją walki o posadę trenera All Blacks, Schmidt powiedział także, że nie jest zainteresowany prowadzeniem Brytyjskich i Irlandzkich Lwów podczas swojej podróży po RPA w 2021 roku.
– Z pewnością nie przez najbliższe 12 miesięcy i powiedziałbym, że prawdopodobnie dłużej. Mamy kilka projektów związanych z rodziną, które chcę wraz z bliskimi zrealizować „- powiedział.

„Nie spędzam za dużo czasu w domu, więc prawdopodobnie to najwyższy czas.

Cały artykuł na ten temat – link poniżej

https://www.planetrugby.com/news/joe-schmidt-not-interested-in-all-blacks-coaching-job/