Juvenia w I lidze

Spotkanie barażowe w Łodzi można uznać za historyczne, ponieważ po raz pierwszy, mecz decydujący o awansie do ekstraklasy, wygrała drużyna drugoligowa. Juvenia Kraków pokonała Skrę Warszawa 15:12 i po dwóch latach pobytu w II lidze wraca do grona najlepszych.

Od początku meczu na boisku rozgorzała zacięta walka. Obie drużyny raz po raz spychały się do defensywy, jednak bardzo dobra postawa w obronie nie pozwalała któremukolwiek z graczy na przedostanie się na pole punktowe przeciwnika. Wreszcie worek z punktami rozwiązał Jarek Tomcik, reprezentant Czech grający w drużynie krakowskiej. Z łatwością poradził sobie z karnym posyłają piłkę prosto między słupy. Kilka minut później, ten sam zawodnik wykorzystał dogodną sytuację i poprzez dropgola zdobył kolejne trzy punkty dla Juvenii.

Wtedy przyszedł czas na odpowiedź Skry. Łącznik ataku drużyny stołecznej – Maciej Sienkiewicz, który dwukrotnie już pudłował, zdołał w dogodnej sytuacji zdobyć pierwsze trzy punkty dla swojego zespołu.

Kolejna faza pierwszej połowy, to wzajemne, nieudane ataki obu drużyn i popis doskonałej obrony. Przed końcem pierwszej części spotkania, grający tego dnia z numerem 10, Jarek Tomcik, wykorzystał dwa kolejne karne, podczas gdy Maciej Sienkiewicz zrewanżował się tylko jednym. Do połowy Juvenia prowadziła 12:6.

Po przerwie, broniąca się przed spadkiem drużyna z Warszawy zaczęła mocno naciskać, często przebywając na połowie rywala, jednak to właśnie Juvenia przeprowadziła najgroźniejszą i najbardziej widowiskową akcję w tym meczu, zapoczątkowaną prze Piotra Liguzińskiego, który po rajdzie z własnej połowy oddał piłkę do Rafał Budki. Następnie drobne zamieszanie i piłka kopnięta przez zawodnika Skry leci w kerunku pola punktowego Warszawiaków. Przed Grzegorzem Flakiem zalega ją zawodnik Skry, młynu na piątym metrze nie wykorzystują Krakowianie i gra znów się uspakaja. Maciej Sienkiewicz kopie karnego i Skra przybliża się do Juvenii na 3 punkty. Wtedy bohater tego meczu, Jarek Tomcik, prawie z połowy boiska wykonuje karnego, który daje Juvenii znów sześciopunktowe prowadzenie.

Zagrożona drużyna z Warszawy rzuciła się do ataku i w ostatnich minutach mocno naciskała na niezłomny mur krakowskiej obrony, ale nie potrafiła go przerwać. W 80 minucie, Maciej Sienkiewicz, tuż przed polem punktowym Juvenii wykonał dropa, ustalając wynik meczu na 15:12. Sędzia nie pozwolił już na wznowienie gry i tym samym Juvenia znalazła się w pierwszej lidze.

Nie był to mecz bardzo widowiskowy, ze względu na małą liczbę przyłożeń, ale za to bardzo zacięty i trzymający w napięciu. Obie drużyny wykazały się dużą determincją i wolą walki, a także podkreślanymi już tutaj umiejętnościami w obronie. Skra wraca do drugiej ligi, a Juvenia po 2 latach nieobecości znów znalazła się w gronie najlepszych.

Juvenia Kraków – Skra Warszawa 15:12 (12:6)