Juvenia walczy dalej

W niedzielnym meczu II ligi Czarni z Pruszcza Gdańskiego, przegrali na własnym boisku z Juvenią Kraków 49:19, tracąc tym samym szanse na walkę o awans. Krakowianie pokazali, że będą walczyć i wcale nie jest przesądzone, że to oni zagrają baraż, a nie Pogoń Siedlce…

Pierwsza połowa spotkania była dośc wyrównana. Co prawda wynik punktowy cały czas był korzystny dla Juvenii, ale często to gospodarze przejmowali inicjatywę, długo przebywając na połowie przeciwnika. Czarni popisywali się bardzo dobrą obroną, a także wyraźnie realizowali założenia taktyczne w ataku. Krakowianie aż do drugiej połowy nie mogli uporządkować swojej gry i kiedy zeszli na przerwę, mimo wyraźnego prowadzenia, dostali poważną reprymendę od trenera Marka Odolińskiego. Upomnienie i wskazówki poskutkowały, gdyż w drugiej części spotkaniana boisku widać było już wyraźną przewagę Juvenii, która wreszcie zaczęła przeprowadzać składne akcje, kończące się punktami.
Całe spotkanie, mimo przewagi Krakowian, można uznać za zacięte i pełne widowiskowych akcji, jak chociażby rajd przez całe boisko po przechwycie skrzydłowego Juvenii – Mateusza Gruna. Bardzo dobrze zaprezentował się w meczu także łącznik ataku Marcin Sokołowski oraz Ryszard Brzegowy zdobywca aż trzech przyłożeń. Kontuzji nogi uległ niestety Waldemar Nawrot i będzie wyłączony z gry w najbliższych tygodniach.

Czarni Pruszcz Gdański – Juvenia Kraków 19 – 49
Punkty dla Juvenii: Tomasz Świadek – 5, Rafał Budka – 5, Marcin Sokołowski – 5, Mateusz Grun – 17, Ryszard Brzegowy -15, Janusz Wilk – 2.