Juvenia zostaje w I lidze

Po sobotnim meczu Salwator Juvenii ze Skrą Warszawa, to Krakowianie są już pewni swego miejsca gronie najlepszych. Gospodarze zwyciężyli 27:3(10:3).

Pierwsze minuty spotkania to próba sił. Oba zespoły na zmianę zdobywały trochę terenu, aby już po chwili stracić go po prostych błędach. Gra toczyła się głównie w środku pola. Impas przełamała Skra, wykorzystując karnego na wprost słupów. Był to punkt zwrotny tego meczu, gdyż od tej chwili Krakowianie ruszyli do natarcia. Stracone punkty zmobilizowały gospodarzy, którzy już w kilka minut później, po maulu autowym zdobyli pierwszą piątkę. Z trudnej pozycji podwyższył dobrze tego dnia dysponowany Giorgi Chubinidze i było już 7:3. Warszawiacy próbowali stawić czoła rozkręcającym się Smokom, jednak nie byli w stanie. Przed przerwą padły już jednak tylko jedne punkty, po ładnym dropgolu łącznika ataku biało – niebieskich.

Druga odsłona to już wyraźna dominacja Salwator Juvenii. Punkty kładli kolejno Dawid Gugushvili, Tomasz Świadek oraz Piotr Liguziński, który popisał się bardzo efektownym rajdem lewą stroną boiska. Wszystkie te przyłożenia padły po dobrze wypracowanych akcjach i stanowiły widowiskowe przypieczętowanie przemyślanych rozegrań. Goście również mięli swoją szansę na przyłożenie, kiedy skrzydłowy odważnie poszedł na przechwyt, jednak został zatrzymany już po złapaniu piłki i wypuścił ją do przodu. W ostatnich minutach, przed szansą zmniejszenia rozmiarów porażki stanął Levan Khukhunaishvili, jednak spudłował karnego z wydawało się łatwej pozycji.

Po tej konfrontacji to Smoki zapewniły sobie pewny udział w rozgrywkach pierwszej ligi, w sezonie 2007/2008. O losie Warszawiaków zadecyduje mecz barażowy. Choć w dolnej części tabeli już nic nie może się zmienić, nie oznacza to, że sezon dla Juvenii i Skry jest już zakończony. Obie ekipy na pewno do końca będą się starały udowodnić, że ich obecność w gronie najlepszych nie jest przypadkowa.

Salwator Juvenia Kraków – Skra Warszawa 27:3(10:3)

Salwator Juvenia: Nawrot – 5pkt(Nowak), Mączka, Odoliński(Gajda), Falk(Jasiński), Świadek -5pkt, Ingarden, Gugushvili – 5pkt, Budka, Wojciechowski(Zawojski),Chubinidze – 7pkt, Zagórowski (Liguziński – 5pkt), Jacek Bielawski(Smoleń), Bois, Cyganik, Sokołowski(Grun).

Skra Warszawa:Dądelewski, Łukasiak, Banasiak, Moroz, Siemieniuk, Droszcz, Giera(Olszewski), Szonecki, Kotecki, Khukhunaishvili – 3pkt, Grefkowicz, Bremer, Domański, Szumski, Kukulski.

sędziował: Mirosław Żórawski, Mirosław Szczepański, Janusz Wilk.

żółta kartka: Michał Siemieniuk (Skra)