Kadra seniorów na mecze z Mołdawią i Niemcami

Po emocjach związanych z finałami RWC w Nowej Zelandii i meczem reprezentacji z Czechami już niebawem czekają nas kolejne mecze naszej kadry narodowej w dywizji 1B Pucharu Europy Narodów z Mołdawią i Niemcami.

Już 9 listopada nasza reprezentacja wyruszy w podróż do Kiszyniowa, gdzie w sobotę, 12 listopada zagramy przeciwko Mołdawianom, tydzień później na stadionie Lechii przy ulicy Traugutta naszymi rywalami będą Niemcy.

Powołani winni stawić się w dniu 9 listopada br. (środa) w siedzibie Polskiego Związku Rugby w Warszawie przy ulicy Marymonckiej 34 do godz. 12.00 , skąd po obiedzie wyjadą do Mołdawii.

Powołania na pierwszy mecz otrzymali:
Budowlani Łódź – Merab Gabunia, Łukasz Żórawski, Tomasz Stępień, Grzegorz Dułka (w rezerwie: Michał Mirosz);
Lechia Gdańsk – Grzegorz Janiec, Sławomir Kaszuba, Yuriy Bukhalo (w rezerwie: Karol Hedesz, Piotr Jurkowski);
Budowlani Lublin – Stanisław Niedźwiecki, Piotr Psuj (w rezerwie: Wojciech Król, Adrian Chróściel, Wojciech Piotrowicz);
Posnania Poznań – Paweł Najdek, Tomasz Hebda, Mateusz Adamski;
Arka Gdynia – Łukasz Szostek, Marcin Wilczuk;
AZS-AWF Warszawa – Wojciech Łukasiewicz
oraz zawodnicy grający za granicą:
Michał Krużycki,
Jean Boutes,
Kamil Bobryk,
Kacper Ławski,
Mateusz Bartoszek,
Krzysztof Hotowski
Tom Jankowski.

Dodatkowo w rezerwie pozostają jeszcze:
Emil Kowalewski i Tomasz Gasik (obaj Orkan Sochaczew)
Konrad Jarosz (Juvenia Kraków).
Ze względu na bardzo wysokie koszty przelotu do stolicy Mołdawii, które z powodu niewielkiej ilości miast europejskich mających połączenia z Kiszyniowem wyniosłyby ok. 80.000 złotych zmuszeni jesteśmy odbyć tą podróż autokarem.
Powołani winni stawić się w dniu 9 listopada br. (środa) w siedzibie Polskiego Związku Rugby w Warszawie przy ulicy Marymonckiej 34 do godz. 12.00 , skąd po obiedzie wyjadą do Mołdawii.
Powrót planowany jest w sobotę bezpośrednio po meczu i oficjalnym bankiecie, przyjazd do Polski w niedzielę, 13 listopada 2011 r.
Zawodnicy zobowiązani są posiadać ważne badania lekarskie oraz wziąć ze sobą sprzęt reprezentacyjny i ważny paszport.

W pojedynku z Niemcami (19.11.) kadrę mogą wzmocnić: Eric Piorkowski, Cedric Vaissiere i David Chartier, a w razie potrzeby także Bastien Siepielski i Etienne Zyk.

PZRugby