Kadra vs Mazowsze Test Mecz w Sochaczewie

Mimo przerwy w ligowych rozgrywkach kibiców rugby czeka jutro nie lada atrakcja. Na stadionie MOSiR-u przy ul. Warszawskiej wystąpi reprezentacja Polski w rugby. Podopieczni Marka Płonki zmierzą się z reprezentacją Mazowsza. Dla kibiców z naszego miasta gratka jest tym większa, że w kadrze narodowej jest obecnie aż dziewięciu wychowanków RC Orkan Sochaczew. Co oczywiste kolejnych kilku znajdzie się w składzie drużyny Mazowsza.

Mecz zacznie się o godzinie 18. Wstęp jest wolny.
– Spotkanie będzie jednym z dwóch sparingów, jakie kadra ma zaplanowane na czas tygodniowego zgrupowania, które w sobotę rozpoczęło się w leżącym pod Rawą Mazowiecką luksusowym hotelu Ossa Congress&Spa**** – mówi menedżer naszej reprezentacji, przez lata jej kapitan, a dla sochaczewskich kibców wciąż jeden z filarów RC Orkan Maciej Brażuk. – Drugie kadra rozegra w piątek w Rudzie Śląskiej.
– Bardzo się cieszymy, że trener Marek Płonka dostrzegł naszą pracę szkoleniową. Chyba jeszcze nigdy w historii tak wielu zawodników z Sochaczewa nia było powołanych do kadry seniorów – cieszy się trener pierwszej drużyny RC Orkan Bogdan Wróbel, również były reprezentant Polski. – Mnie tylko się marzy, by kiedyś ci wszyscy zawodnicy znów zagrali dla Sochaczewa. Część z nich wyjechała bowiem co innych miast. Ale niektórzy wracają – jak Tomasz Gasik – dodaje Wróbel.
Obóz w Ossie i mecze sparingowe rozpoczynają przygotowania kadry do pierwszego jesiennego meczu oficjalnego. 6 września Polacy zagrają w Warszawie na stadionie Polonii ze Szwecją. Zapewne sochaczewscy kibice będą znów stanowili sporą część widzów, którzy zasiądą na trybunach przy Konwiktorskiej.
Ilu wówczas wychowanków Orkana wybiegnie na boisko trudno dziś zgadnąć. Póki co już w środę w akcji będziemy mogli zobaczyć: Dawida Banaszka, Radosława Rakowskiego (obaj grają w Arce Gdynia), Dawida Popławskiego (Lechia Gdańsk), Emila Kowalewskiego (Budowlani SA Łódź), Tomasza Gasika (Pogoń Siedlce, od nowego sezonu znów Orkan) i czterech aktualnie grających w naszej ekipie: Kamila Wydrzyńskiego, który ma za sobą powołania do kadry i trzech debiutantów: Dawida Plichtę, Mateusza Pawłowskiego i Sebastiana Kacprzaka.
Polska – Mazowsze.
Środa 6 sierpnia, godz. 18.00.
Wstęp wolny.

www.sochaczew.pl