Kobiety wkraczają do gry!!!

28 marca 2009 przy okazji rozgrywek PLR `7 mężczyzn, odbędzie się turniej rugby kobiet`7, w którym wezmą udział drużyny: Tygrysice Sochaczew, Diablice Ruda Śląska, Lwice AZS AWFiS Gdańsk, Czarne Pruszcz Gdański i Hools Girls Gdynia.

Turniej w Sochaczewie, będzie pierwszym spotkaniem kobiet na boisku po zimowej przerwie. W zeszłym roku w rozgrywkach triumfowały rugbistki z Hools Girls Gdynia, zdobywając Mistrzostwo Polski. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna Czarne Pruszcz Gdański, trzecie miejsce zajęły Tygrysice z Sochaczewa. Miejsca 4-6 zajęły kolejno: Lwice AZS AWFiS Gdańsk, Tur-ki Chojnice i Diablice Ruda Śląska. Turniej w Sochaczewie będzie sprawdzianem przed kwietniowym wyjazdem na obóz treningowy na Węgry, w którym weźmie udział 15 najlepszych rugbistek z całej Polski.

CIEKAWOSTKI:

Mistrzostwa Europy Kobiet`7 grupy B odbędą się w dniach 6-7 czerwca w Zenicy (Bośnia i Harcegowina), gdzie o awans do grupy A, Polki będą rywalizować ze Szwajcarią, Serbią, Danią, Gruzją, Węgrami, Bośnią i Harcegowiną, Luksemburgiem, Słowenią i Ukrainą. Dywizja A zagra w Belgii w dniach 4-5 lipca. W Hannowerze w dniach 11-12 lipca walkę o tytuł Mistrzyń Europy zagra 10 najlepszych kobiecych siódemek, czyli reprezentatki Anglii, Holandii, Rosji, Włoszech, Hiszpanii, Francji, Niemiec, Szwecji, Portugalii oraz Mołdawii.