Kolejna udana akcja OKKW i Top60

Ostatnią w tym roku ogólnopolską akcję dla kadrowiczów (Polski i regionów), można z pewnością uznać za udaną. Kompleks sportowo-hotelowy w Miętnem koło Garwolina, który sprawdziła dwa tygodnie temu kadra juniorów, tym razem wykorzystany był na wszystkie możliwe sposoby. W miniony weekend trenowali tam na boiskach, hali, siłowni i matach, najlepsi zawodnicy z roczników 1994 i 1995, kształcili się uczestnicy kursu instruktorskiego i pracowali trenerzy stażyści, których dziewięciu odpowiedziało na zaproszenie Związku, obserwując warsztat swoich kolegów czy wręcz pomagając w prowadzeniu specjalistycznych zajęć z kadetami….
Poniżej przedstawiamy mini-wywiad z twórcą i pomysłodawcą ogólnopolskich konsultacji w tym kształcie – Top60
z Mackiem Misiakiem

Nie po raz pierwszy gościli w Polsce Białorusini, którzy już mają w swych strukturach miński związek okręgowy, a na przyszły rok planują założenie krajowej federacji. Wszystko to złożyło się na niewątpliwy sukces frekwencyjny, co obrazują zdjęcia. Zresztą, sobotnie spotkanie środowiskowe potwierdziło, że to właśnie te akcje, mają być kołem zamachowym rozwoju naszego rugby młodzieżowego.

rugby-info
czemu zawdzięczamy sukces ostaniach konsultacji dla naszych nadziei?
Maciej Misiak :
Myślę że jeszcze nie możemy mówić o sukcesie ale już widać spore światełko w tunelu :), po pierwsze konsultacje przynoszą już wymierny efekt, patrz zwycięskie/remisowe mecze przeciw Rumunii i Rosji, czyli podniesienie poziomu sportowego naszych młodych zawodników. Głównym motywem przewodnim akcji jest szeroka unifikacja podstawowych elementów rugby w szkoleniu młodzieżowym.
Po drugie akcje jednoczą środowisko trenerów, którzy w coraz liczniejszym gronie współpracują w unowocześnianiu „naszego młodzieżowego rugby”. Poza tym dziś być w Top 60 dla 17 latka z Polski to zaszczyt.

rugby-info
Jakie plany na przyszłość, nowe idee, pomysły?
MM
Tak, na OKKW/Top60 w przyszłości chcemy iść 4 ścieżkami:
-unifikacja i szkolenie najlepszych w wieku 14-18 lat
(OKKW/Top 60 odbywać będzie się od przyszłego roku w dwóch kategoriach młodzik i kadet)
-synchronizacja, unifikacja i wymiana wiedzy między wszystkimi trenerami zwłaszcza młodzieżowymi, do tego szkolenia i kursy dla instruktorów i trenerów.
– współpraca i szkolenie sędziów przy okazji OKKW/Top60.
– wdrażanie do pracy młodych organizatorów podczas OKKW/Top60

Na koniec chciał bym powiedzieć że planujemy integrację „naszych nadziei” z najsławniejszymi rugbistami rodem z Polski. Rozmawiałem wstępnie z najsławniejszym z nich – Grzegorzem Kacałą, który obiecał swoją obecność na następnej akcji.

Korzystając z możliwości wypowiedzi chciał bym podziękować trenerom którzy dali największy wkład pracy w ostaniach 2 sezonach.

Sebastian Berestek
Tomek Kapustka
Jakub Seklecki
Marek Maciejewski
Karol Czyż
Paweł Kuligowski
Arkadiusz Mączka
Mirosław Szczepański
Marek Kurdelski
Leszek Samel

Dodatkowo podziękować za świetny wykład dla trenerów i treningi dla zawodników – Krzysztofowi Krzewickiemu (najnowsze tendencje w młynie dyktowanym)