Kolejne starcia o ligowe punkty

Przedostatnia seria pojedynków rundy jesiennej Ekstraligi i ostatnia w pierwszej lidze czeka kibiców rugby w najbliższy weekend.

Na najwyższym poziomie rozgrywek faworytami będą drużyny gospodarzy, ale właściwie żadnej z drużyn przyjezdnych nie można odmówić szans na sprawienie niespodzianki. Nawet pozostający bez wygranej zawodnicy AZS-AWF wierzą w możliwość przeciwstawienia się fantastycznie spisującemu się beniaminkowi z Siedlec. Orkan po sensacyjnej wygranej z Lechią, lubelscy Budowlani po rozgromieniu Akademików i zawsze groźna Posnania wydają się jednak mieć większe szanse na uzyskanie nieoczekiwanego rezultatu.

Tymczasem wśród drużyn zaplecza Ekstraligi najciekawiej powinno być w Warszawie gdzie przyjedzie niepokonany lider z Sopotu, szansy na sprawienie niespodzianki w starciu z Czarnymi szukać będą zawodnicy Frogs&Co, a pierwszych punktów w starciu z Juvenią rugbyści Arki II Gdynia.

Ligowy kalendarz weekendu:
Ekstraliga, VI runda – 20/21.10.2012
MKS Pogoń-Awenta Siedlce – AZS AWF Warszawa 69:7 (29:0)

RC Lechia Gdańsk – KS Budowlani Lublin 39:0
Lechia: Rafał Janeczko 12, Piotr Piszczek 7, Marek Płonka 5, Sławomir Kaszuba 5, Tomasz Hebda 5, Dariusz Wantoch-Rekowski 5.
Budowlani S.A. Łódź – RC Orkan Sochaczew 51:13 (34:3)

RC Arka Gdynia – KS Posnania Poznań 61:7 (26:7)
Arka: Tomasz Stępień 16, Szymon Sirocki 15, Daniel Bartkowiak 5, Karol Perzak 5, Arkadiusz Zdunek 5, Rafał Kwiatkowski 5, Radosław Rakowski 5, Robert Andrzejczuk 5
Posnania: Daniel Trybus 7.

I liga, V runda – 20/21.10.2012
RC Czarni Pruszcz Gdański – Frogs&Co Warszawa 21-12 (6:0)
Czarni: Mateusz Zajkowski 11, Łukasz Śmietański 5, Tomasz Zajkowski 5.
Frogs: Steven Weeks-Johnson 5, Luis Felipe Murcia 5, David Mitchel 2.
RKS Skra Warszawa – MKS Ogniwo Sopot 12-46 (7:20)
Ogniwo: Robert Olszewski 20, Robert Rogowski 7, Marek Zając 5, Piotr Zeszutek 5, Karol Zakaszewski 5, Łukasz Szablewski 4.
Skra: Maciej Matusewicz 5, Michał Król 5 , Olgierd Grefkowicz 2.
RC Arka II Gdynia – RzKS Juvenia Kraków 11-11 (6:5)
Arka II: Wiktor Zaradzki 6, Mateusz Tuczyński 5.
Juvenia: Damian Zając 5, Jarosław Knowa 3, Grzegorz Gołębiowski 3.

Jutro o godzinie 15 Blachy Pruszyński Budowlani SA Łódź podejmą Orkana Sochaczew, drużynę, która podczas minionej kolejki zrobiła największą niespodziankę i pokonała mistrzów Polski.
Trener Mirosław Żórawski powołał na mecz następujących zawodników:
1. Kamila Peplińskiego
2. Przemysława Szyburskiego
3. Pawła Grabskiego
4. Emila Kowalewskiego
5. Krzysztofa Justyńskiego
6. Michała Mirosza
7. Mariusza Fortunę
8. Davita Gugushvili
9. Łukasza Żórawskiego
10. Łukasza Czarniaka
11. Dariusza Kaniowskiego
12. Grzegorza Dułkę
13. Bartłomieja Szczukockiego
14. Mateusza Matyjaka
15. Tomasza Kozakiewicza
16. Sebastiana Stolarza
17. Adriana Ignaczaka
18. Sergo Mokia
19. Bartosza Kościelskiego
20. Szczepana Stępnia
21. Mindię Abashidze
22. Marka Grabowskiego
23. Krzysztofa Skrobskiego
24. Macieja Wilczyńskiego
25. Pawła Stępnia

„W szóstej kolejce ekstraligi wystąpimy w praktycznie kompletnym zestawieniu młyna. O sile formacji stanowić będą kolejne powroty czołowych zawodników: Pawła Grabskiego i Michała Mirosza. – mówi przed mecze trener Budowlanych SA, Mirosław Żórawski – Mimo lekkich kontuzji z udziału w meczu nie zamierzają też rezygnować: Kamil Pepliński i Sergo Mokia. W formacji ataku kolejna niewielka zmiana na pozycji środkowego ataku, miejsce Sebastiana Łuczaka w parze z Bartkiem Szczukockim zajmie Grzegorz Dułka, mając w odwodzie wracającego po kontuzji Marka Grabowskiego. Coraz pewniejszy i lepiej spisujący się w grze Łukasz Czarniak otrzyma dodatkowe zadanie, bo w meczu z Orkanem będzie kopaczem.
Do odmłodzonej drużyny Orkana podejdziemy silni i skoncentrowani, mając uznanie dla pogromców mistrza Polski, zweryfikujemy ich możliwości.”

Materiał prasowy

PZRugby