W Sosnowcu odbył się w niedzielę XVIII Turniej Polskiej Ligi Rugby 7. W finale AZS Katowice I wygrał z Igloo Ruda Śląska 38:5.
Grupa A: 1.AZS AWF I Katowice,4.Obeliks Bełchatów,5.Koliber Sosnowiec
Grupa B: 2.GRC Łódź,3.RC Igloo Ruda Śląska,6.AZS AWF II Katowice
Gry grupowe
Koliber – Bełchatów 19:5 (7:5)
Igloo – Katowice II 19:0 (14:0)
Katowice I – Bełchatów 35:0 (14:00
GRC – Igloo 7:24 (0:12)
Koliber – Katowice I 0:50 (0:24)
Katowice II – GRC 12:19 (5:5)
Tabela grupy A
1.AZS AWF I Katowice 2 6 85:0
2.Koliber Sosnowiec 2 4 19:55
3.Obeliks Bełchatów 2 2 5:54
Tabela grupy B
1.RC Igloo Ruda Śląska 2 6 43:7
2.GRC Łódź 2 4 26:36
3.AZS AWF II Katowice 2 2 12:38
1/2 finał
Katowice I – GRC 26:0 (5:0)
Igloo – Koliber 14:10 (14:5)
finały
o V m Obeliks – Katowice II 7:26 (7;7)
o III m Koliber – GRC 12:17 (0:12)
o I m Igloo – Katowice I 5:38 (0:17)
Klasyfikacja koncowa XVIII turnieju PLR7 w Sosnowcu
1.AZS AWF I Katowice 14 pkt
2.RC Igloo Ruda Śląska 9 pkt
3.GRC Łódź 7 pkt
4.Koliber Sosnowiec 5 pkt
5.AZS AWF II Katowice 3 pkt
6.Obeliks Bełchatów 1 pkt
KLASYFIKACJA POLSKIEJ LIGI RUGBY 7 PO XVIII TURNIEJACH
1.BBRC Łódź 95/6 pkt
2.RC Zduńska Wola 94/7 pkt
3.UTM Kiszyniów 87/5 pkt
4.AZS AWF I Katowice 87/5 pkt
5.AZS AWFiS Gdańsk 76/3 pkt
6.Autostrada Włókniarz Zgierz 65/5 pkt
7.Tytan Gniezno 63/5 pkt
8.KS Rugby Wrocław I 62/6 pkt
9.PZR U-20 61/3 pkt
10.LZS Bezrzecze 54/5 pkt
11.Lechia Gdańsk 51/2 pkt
12.ŁKS RT Łódź 46/6 pkt
13.GRC Łódź 43/7 pkt
14.Arka Rumia 39/3 pkt
15.Flota Gdynia 38/2 pkt
16.Skra Warszawa 29/3 pkt
17.RK Unisław 26/2 pkt
18.AZS UZ I Zielona Góra 26/3 pkt
19.RC Igloo Ruda Śląska 25/3 pkt
20.AZS AWF I Warszawa 23/3 pkt
21.Biało/Czarni Nowy Sącz 23/2 pkt
22.PZR U-23 23/1 pkt
23.Posnania Poznań 21/1 pkt
24.Baltrex Siauliai 21/1 pkt
25.RC Ceram Żary 19/3 pkt
26.Ogniwo Sopot 19/1 pkt
27.RK Szarża Grudziądz 17/2 pkt
28.Sparta Jarocin 15/2 pkt
29.AZS ZUT I Szczecin 15/2 pkt
30.Czarni Pruszcz Gdański 15/1 pkt
31.Orkan Sochaczew 14/2 pkt
32.Gorce Raba Niżna 14/2 pkt
33.Obeliks Bełchatów 14/4 pkt
34.Kosmaz Koszalin 13/1 pkt
35.RK Wałbrzych 11/1 pkt
36.Koliber Sosnowiec 11/3 pkt
37.AZS UMED Łódź 10/2 pkt
38.Transland Alfa Bydgoszcz 9/1 pkt
39.AZS Politechnika Poznań 9/1 pkt
40.RC Częstochowa 8/2 pkt
41.RK Głogów 8/2 pkt
42.KS Rugby Wrocław II 8/2 pkt
43.RC Tczew 7/1 pkt
44.Frogs Warszawa 7/1 pkt
45.Feniks Starachowice 7/3 pkt
46.Biało/Czarni II Nowy Sącz 7/1 pkt
47.AZS AWF II Katowice 6/2 pkt
48.Szerszenie Torun 5/1 pkt
49.Wda Świecie 5/1 pkt
50.RK Lubin 4/2 pkt
51.AMW Gdynia 3/1 pkt
52.AZS AWF II Katowice 3/1 pkt
53.Kaskada Szczecin 3/1 pkt
54.Olimpia Elbląg 3/1 pkt
55.AZS AWF II Warszawa 2/2 pkt
56.OZR Pomorze 2/2 pkt
57.RV Dresden 1/1 pkt
58.RC Jasło 1/1 pkt
59.RC Bardejov 1/1 pkt
60.AZS UZ II Szczecin 1/1 pkt
61.RK Dragon Żmigród 1/1 pkt
Ireneusz Pietrak