Kto jest najlepszym zawodnikiem I rundy Pucharu 6 Narodów?

Po I rundzie Pucharu 6 Narodów w 2019 r.
Organizacja The Six Nations ogłosiła kandydatów, z których możemy wybrać.George North, Finn Russell, Mako Vunipola, Owen Farrell, Blair Kinghorn i Jonny May wszyscy zostali nominowani za ich wysiłki podczas ubiegłego weekendu. North w drugiej połowie zdobył przyłożenie, które dało Walii wygraną nad Francją, a Finn Russell został najlepszym zawodnikiem na swojej pozycji.

Blair Kinghorn zdobył pierwszego hattrick’a jako Szkot od kiedy Włochy dołączyły do ​​Pucharu 6 Narodów, podczas gdy Owen Farrell i Jonny May zagrali niesamowity mecz przeciwko Irlandii.

Jednak nasz głos musi iść do mężczyzny meczu w wygranej Anglii nad Irlandią w Dublinie, Mako Vunipola. Angielski zawodnik grającego na pozycji filara, który dokonał gigantycznych 27 pojedynków (szarży), co samo w sobie było imponujące, ale jeszcze bardziej imponujące dla zawodnika grającego na jego pozycji.

Mark Willson razem z Vunipolom mieli o 7 szarż mniej niż Ross Moriarty, trzeba dodać, że Vunipola miał najwięcej szarż z pośród wszystkich pierwszo liniowców.

Vunipola był bardzo dobry w młynach, można go prawdopodobnie za najlepszego no1 na świecie w tym momencie. Trzeba również pochwalić 27 letniego zawodnika z Irlandii Tadgh Furlong, który był najbardziej agresywnym zawodnikiem w szarży, i jak to powiedział Joe Smith, jego szarża bardzo się poprawiła.

Angielski no1 (Vunipola), który wyznacza nowe standardy no1, w meczu przeciwko Irlandii nie pokazał nic specjalnego.

Źródło: https://www.ultimaterugby.com/news/ultimate-rugby%27s-six-nations-player-of-round-one/613530