Kto wygra mecz? POLSKA!!! POLSKA!!! POLSKA!!!

Polska nieznacznie i po dramatycznej walce, ale wygrywa pierwszy mecz w Mistrzostwach Europy…
Zapraszamy do oglądania galerii ze zwycięskiego spotkania naszych juniorów z reprezentacją Litwy.

Pierwsze minuty to frontalny atak Polski i doskonała akcja ataku niestety minimalne podanie do przodu i młyn dla przeciwników tuz przed polem punktowym.
W 12 minucie pierwszy wypad Litwinów na naszą połowę kończy się skutecznie egzekwowanym karnym.
W odpowiedzi Max Jezierski kopie na 3 oczka z 40 metrów, po kilku minutach lekkiej przewagi Biało-czerwonych powtarza swój wyczyn i wychodzimy na prowadzenie 6-3. Przeciwnik gra bardzo twardo w przegrupowaniach i obronie rozbijając często dobrze zapowiadające się akcje Polaków. W 25 minucie do natarcia przechodzą nasi sąsiedzi i po akcji młyna na „krótko” zdobywają przyłożenie odskakując po udanej „podwyżce” na 10:6. Po sekwencji dobrych akcji w końcówce pierwszej połowy nasz nr 10 znów celnie kopie i do przerwy przegrywamy niespodziewanie 9:10.
Druga odsłona to bezpardonowa walka z obu stron rośli Litwini chcą koniecznie zdominować nas swoją „fizyką”, odpowiadamy mądrą i urozmaiconą grą ręką. Po aucie na 22 metrze przeciwnika świetnie konstruujemy maula przepychając przeciwnika pod linie pola punktowego, następnie piłkę przejmuje atak i po świetnej szerokiej akcji przykłada Adam Kozłowski. Pomimo dużej presji przeciwnika nadal przeważamy dokumentując to dwoma celnymi karnymi Maxa Jezierskiego.
Do końca „nasi” juniorzy grają na połowie przeciwnika w końcowym rozrachunku wygrywając 20 do 13. Skutki twardego meczu mocno odczuli Muszyński, Szrejber, Węzka, Tatara i Stępień i ich występ w kolejnym meczu stoi pod znakiem zapytania.

Skład Polska:
1.Domaradzki Michał (45’ Szwarc Sebastian)
2.Stępień Szczepan (21’ Wydrzyński Kamil)
3.Pepliński Kamil (42’ Heljasiński Robert)
4.Kubicki Przemysław (50’ Niedźwiedź Konrad)
5.Przyborek Szymon
6.Łopuski Krzysztof (40’ Jędrzejczak Łukasz)
7.Zeszutek Piotr
8.Muszyński Grzegorz
9.Węzka Michał
10.Jezierski Max 15 pkt.
11.Tatara Marcin (58’ Skałecki Piotr)
12.Szablewski Łukasz
13.Szrejber Rafał (65’ Zaradzki Wiktor)
14.Przychodzki Marek
15.Kozłowski Adam 5 pkt.

Tenerzy
Maciej Misiak
Karol Czyż
Krzysztof Okapa
Kierownik
Tomasz Kapustka
Fizjo
Robert Cajzer