Lechia Gdańsk – Budowlani Lublin 53:0

W zaległym spotkaniu I ligi obyło się bez niespodzianek, walcząca o tytuł Lechia Gdańsk pokonała zmienionych Budowlanych z Lublina. Kibice z pewnością żałowali, że na boisku nie zmierzyli się ze sobą dwaj najlepsi krajowi filarzy: Janusz Urbanowicz i Paweł Pieniak.

Tylko w pierwszej połowie goście próbowali dotrzymać kroku gospodarzom spotkania, byli nawet blisko pola punktowego Lechii, lecz niestety dla debiutującego w Lublinie trenera Mirosława Szczepańskiego nie udało im się zdobyć punktów. Lechiści odpowiedzieli za to trzema przyłożeniami i na przerwę schodzili z 17 punktową przewagą.
Po przerwie rozwiązał się worek z punktami, pięknymi rajdami popisywali się Grzegorz Śliwiński i Mariusz Szniger, ale najbardziej efektownie grał występujący w drugiej części meczu na pozycji obrońcy reprezentacyjny młynarz Rafał Sajur! Ponadto Lechia dorzuciła typowe dla siebie przyłożenia, a więc punkty po maulu autowym oraz karne piątki za wepchnięcie rywali na pole punktowe po młynie dyktowanym. Rywale ani razu nie zagościli na polu obronnym gospodarzy i zasłużenie przegrali 53:0 a na dodatek w końcówce meczu kontuzji nabawił się Tomasz Jóźwik, któremu życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.
Na przestrzeni całego spotkania w drużynie Lechii wyróżnili się dynamiczny Rafał Sajur oraz debiutujący na pozycji łącznika ataku Karol Hedesz, który mądrze kierował poczynaniami swoich kolegów. Wśród gości na pochwałę zasłużył Jakub Jasiński, który mimo braku wsparcia ze strony kolegów walczył do ostatniego gwizdka.