Lechia vs Arka – zapowiedź

Rugbiści Lechii Gdańsk powracają na mityczny, dla kibiców gdańskiej Lechii, stadion przy ulicy Traugutta 29. W jakim celu? Dojdzie do pojedynku na szczycie pomiędzy niepokonaną w tym sezonie Lechią, a drużyną z Gdyni.

Podopieczni trenera Grzegorza Kacały w ubiegłym tygodniu zostali mistrzami Polski w odmianie rugby 7 (rugby 7 to od tego roku dyscyplina olimpijska!), ale najbardziej prestiżowym trofeum zostanie przyznane najlepszej drużynie ekstraligi rugby. Na złote laury ma duże szanse Lechia! Żeby do tego doszło biało-zieloni muszą pokonać Arkę (wicemistrz Polski 2009), a następnie Budowlanych Łódź (mistrz Polski 2009). Będzie to niesamowicie trudne zadanie, ponieważ obie ekip ostrzą zęby na złoto, a szanse są wyrównane.

Drużyna Lechii przygotowuje się do spotkania z Arką, i póki co na tym meczu skupia swoje myśli. Mecz rugby to nieprzerwana walka przez 80mint. Nie zabraknie szybkich i efektownych akcji oraz adrenaliny, która znajdzie ujście w ofensywie lechistów.

Po raz pierwszy w historii polskiego rugby Telewizja Polsat przeprowadzi transmisję na żywo z fazy zasadniczej meczu ekstraligi.

Rugbiści są dumni, że mogą zaprezentować się na T29. To bardzo ważne miejsce dla historii Lechii. Jest to magiczny stadion, który dawał już zwycięstwo rugbistom. Panuje pełna mobilizacja w szeregach gdańskich gladiatorów!

„Stańmy się jedną Lechią, reprezentujemy bowiem szlachetne barwy, które poparte są ogromną tradycją. Pomóżcie nam wygrać z Arką. Za Lechię, za honor!”

Rugbiści Lechii Gdańsk

RC Lechia Gdańsk – Arka Gdynia

09.05.2010r,

Stadion piłkarski przy ul. Traugutta (główna płyta)

Godz. 14.30

– wstęp wolny –

Łukasz Jurczak „Szpila”/www.lechiarugby.pl