Legia Warszawa time….

Już w następna niedzielę, 23.06.2013 o godz 14:00 będzie szansa na udział w rekrutacji organizowanej przez nowo powstałą kobiecą sekcję rugby Legii Warszawa.

Na bocznym boisku przy Łazienkowskiej 3 zostanie zapoczątkowana inicjatywa rozwoju kobiecego rugby pod strzechą najbardziej prestiżowego klubu sportowego w Polsce. Będzie to już 3-cia warszawska drużyna seniorek rugby i wszyscy liczą na kolejny mocny impuls do rozwoju tej pięknej dyscypliny.
Rugby to niesamowity sport, który staje się coraz bardziej popularny w Polsce, szczególnie wśród kobiet. Swoje miejsce odnajdują w tej dyscyplinie: koszykarki, piłkarki ręczne i nożne, lekkoatletki, wioślarki, siatkarki itd
Panie w Polsce grają w odmianie 7 osobowej, która zawita na najbliższych Igrzyskach w Rio w 2016.
Kobieca drużyna powstaje przy ogromnej pomocy stawiającej już pierwsze kroki, a założonej przez doświadczonych Zawodników sekcji męskiej, z którą ma zamiar już w najbliższym sezonie rozpocząć rywalizację w II lidze.
Trenowania drużyny podjął się Łukasz Nowosz – były reprezentant Polski, wieloletni zawodnik AZS AWF Warszawa.
Trenerom i Zawodnikom zależy na stworzeniu profesjonalnego środowiska do rozwoju i propagowania tej dyscypliny i oczywiście na walce o najwyższe laury.
W związku z tym zapraszamy serdecznie wszystkie odważne, ceniące sobie aktywny tryb życia i podchodzące do wyzwań z pasją i oddaniem do spróbowania swoich sił w rugby!

Rekrutacja rozpocznie ciężką, ale i przyjemną pracę, aby zbudować silną i ambitną sportowo grupę.

To miasto i klub zasługuje na to, żeby mieć drużynę na miarę mistrza Polski – i to nasz cel na przyszłość.