Leicester Tigers mistrzem Anglii !!!

Leicester Tigers zdobyli tytuł mistrza Anglii pokonując na Twickenham London Irish 10-9.
Londyńczycy kontrolowali grę przez większość spotkania, ale to faworyzowani Tigers, dzięki świetnej grze w obronie wyjechali z Londynu jako nowi mistrzowie.

Już w 25 sekundzie meczu Australijczyk Peter Hewat wyprowadził Irish na prowadzenie, dzięki fantastycznemu 30 metrowemu drop golowi. Kilka minut później francuski łączni młyna Julien Dupuy wyrównał z karnego. W pierwszej połowie Irish zmarnowali jeszcze 3 świetne okazje do objęcia prowadzenia, gdy Delon Armitage (dwukrotnie) i Peter Hewat nie wykorzystali rzutów karnych.
Drugą połowę lepiej zaczęli ponownie londyńczycy. Karny Delona Armitage dał Irish prowadzenie 6:3.
W 61 min. świetną akcję Leicester rozpoczął Lewis Moody a przyłożeniem zakończył Jordan Crane. Jak się później okazało było to jedyne przyłożenie w meczu, a dwa punkty z podwyższenia dorzucił jeszcze Julien Dupuy.
W 72 min. rozmiar porażki z karnego zmniejszył ponownie Delon Armitage. Przez ostatnie 10 minut trwał ostry napór londyńczyków, ale świetnie zorganizowana obrona Tigers nie pozwoliła się zaskoczyć.

LEICESTER TIGERS – LONDON IRISH 10:9 (3:3)