„LIBERTY CUP WARSAW 7’s”

Dziewięć drużyn potwierdziło udział w Międzynarodowym Turnieju Rugby „LIBERTY CUP WARSAW 7’s”, który w niedzielę od godziny 10.00 rozgrywany będzie na boisku stołecznej AWF. Na Bielanach zobaczymy w akcji m.in. młode pokolenie polskich rugbistów (reprezentacja Polski U-20) i nie pokonaną dotąd w tej edycji PLR7 drużynę z Kiszyniowa.
Turniej uświetni mecz XV pomiędzy Kadrą Polski Juniorów U18 – Warszawa U20….

Już od godziny 10 rano, w niedzielę 14 listopada 2010 roku, po sobotnim meczu reprezentacji Polski z Mołdawią, rozpoczną swoją rywalizację z gośćmi z Mołdawii, najlepsze polskie siódemkowe ekipy w Międzynarodowym Turnieju Rugby „LIBERTY CUP WARSAW 7’s”.
Na boiskach stołecznej AWF przy ul. Marymonckiej 34, o miano zwycięzcy będzie grało 9 drużyn. Składy startujących ekip zapowiadają kibicom nie lada emocje oraz wysoki poziom sportowy zawodów. Na pewno w akcji na Bielanach zobaczymy młode pokolenie polskich rugbistów ( reprezentacja Polski U-20) i nie pokonaną dotąd w tej edycji PLR7 drużynę z Kiszyniowa. Polskie kluby także traktują ten turniej bardzo prestiżowo. Przysyłają bowiem swoje najsilniejsze składy, gdyż jest to dla nich bardzo ważny etap przygotowań do przyszłorocznych Mistrzostw Polski w tej odmianie rugby.
Zespoły po uwzględnieniu rankingu PLR7 zostały podzielone na trzy grupy:
GRUPA „A” GRUPA „B” GRUPA „C”
1. BBRC Łódź 1.UTM Kiszyniów 1.SKRA Warszawa
2.AZS-AWF I 2.U-20 2. Orkan Sochaczew
3. Gentelmen’s Łódź 3. AZS-AWF II 3. FROG’s & Co.

Zwycięzcy grup oraz drugi zespół z najlepszym bilansem będzie rozgrywał mecze półfinałowe fazy CUP. Dwie pozostałe drużyny z drugich miejsc oraz najlepsza z trzeciej pozycji rozegrają półfinały fazy PLATE. Tym samym ustalą w tym mini turnieju miejsca od 5 do 7. Tuż przed meczami o miejsca 3-4 i 1 -2 zagrają swój mecz ekipy , którym się w tym turnieju najmniej poszczęściło. Po tych zawodach pozostanie nam już tylko emocjonowanie się oglądaniem najlepszych tego dnia.
Mamy nadzieję, że turniej ten na stałe zagości na warszawskich Bielanach, wszak swego patronatu udzielili mu J.M. Rektor AWF prof. nzw. dr. hab. Alicja Przyłuska – Fiszer oraz Burmistrz Dzielnicy Warszawa Bielany Zbigniew Dubiel.
Kibice oprócz atrakcji związanych z turniejem w olimpijskiej odmianie rugby , zobaczą w akcji, także piętnastkową kadrę narodową do lat 18, w konfrontacji z selekcją Warszawy do lat dwudziestu.
Dzięki hojności sponsorów: Browaru Konstancin, firmie POLCOURT oraz Carolina Car Company – dilera marki Toyota, po turnieju tradycyjnie odbędzie się trzecia część zawodów.
Organizatorami zawodów są KS AZS-AWF Warszawa oraz firma PARR Comunications. Podczas zawodów organizatorzy przygotowali dla kibiców stoiska z napojami oraz grille. Serdecznie zapraszamy na ostatni już w tym roku rugbowy akcent na Bielanach. Do zobaczenia na turnieju !